Археологу Ігорю Свєшнікову відкрили пам’ятний знак та меморіальну дошку
У селі Хотин Радивилівського району увіковічнили пам'ять про видатного археолога та дослідника Берестецької битви Ігоря Свєшнікова. З нагоди 100-річчя від дня його народження на місці садиби, де проживала родина науковця, звели пам’ятний знак. А на фасаді місцевої школи, яка носить ім’я Ігоря Свєшнікова, встановили меморіальну дошку.
Про це пише прес-служба Рівненської ОДА.
На урочистий захід зібралися понад три сотні людей, серед яких гендиректор національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» Леонід Галабуз, директор обласного краєзнавчого музею Олександр Булига, а також представники влади.
На виготовлення меморіалу та дошки з місцевого бюджету виділили понад 40 тисяч гривень, коштами також долучилися і мешканці Радивилівщини.
Священик місцевої церкви освятив пам’ятний знак та дошку, а представники місцевої влади та громада поклали до них квіти.
Нагадаємо, 100-річчя з дня народження видатного українського археолога Ігоря Свєшнікова відзначається в Україні на державному рівні. До ювілею "Укрпошта" створила конверт на честь рівненського дослідника. А у Рівненському краєзнавчому музеї відбулася виставка «Археологія – моє життя» та історико-краєзнавча конференція.
ДОВІДКА
Ігор Свєшніков народився 19 жовтня 1915 року в Києві, але дитячі роки провів у с. Хотин Радивилівського р-ну, а юнацькі – у Дубно, де навчався в гімназії. Світове визнання Ігор Кирилович здобув унаслідок досліджень, які він протягом більш ніж 20 років проводив на полі Берестецької битви 1651 р. у с. Острів Радивилівського р-ну.
Сенсаційні знахідки стали основою музею, який відомий зараз як Національний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви 1651 року», а також окремої меморіальної зали в Рівненському обласному краєзнавчому музеї.
Радіо Трек: НОВИНИ