Звільнення і відпустка тепер – за новими правилами: ВР ухвалила важливий закон

Одній із категорій працівників відпустку скоротили вдвічі

Верховна Рада ухвалила та відправила на підпис президенту законопроєкт, що вносить зміни у деякі закони щодо оптимізації трудових відносин, зокрема, щодо звільнення працівника.

Цей документ запроваджує додаткові підстави для звільнення. Зробити це можна, якщо ФОП, у якого працювала людина, помирає або набуває статусу зниклої безвісти особи. Те саме стосується і самого найманого працівника.

 

Якщо людина, втікаючи від війни, не з’являється на роботі понад 4 місяці і не повідомляє про причини відсутності, її теж можуть звільнити.

Втратити роботу особа може й через те, що роботодавець не забезпечує умови праці через пошкодження майна чи засобів виробництва під час бойових дій.

Є в документі і положення, що стосуються відпусток та їхньої оплати

Так, додаткову відпустку окремим категоріям громадян та постраждалим учасникам Революції Гідності оплачуватимуть за рахунок коштів підприємств, призначених на оплату праці, або за рахунок коштів фізичної особи, в якої працюють за трудовим договором працівники.

А ось тривалість її скоротять з 14 до 7 календарних днів.

Після того, як закон набуде чинності, працівники вже не матимуть права перевести грошову компенсацію за невикористані ним дні щорічної відпустки на інше підприємство при зміні роботи.

А за працівниками, які пішли в армію, більше не зберігатимуть у період військової служби щорічну основну відпустку.

У випадку смерті працівника грошові компенсації за не використані ним дні щорічних відпусток чи додаткової відпустки на дітей виплачуватимуть членам родини. Якщо сім'ї немає, то ці кошти включать до спадщини.

Джерело: ФАКТИ

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Більше оголошень