Життєдайний газ вироблятиме одне з найбільших підприємств Рівненщини (ФОТО)

Кисень робитимуть в одній з лабораторій Рівненської АЕС

На Рівненській АЕС вироблятимуть медичний кисень для боротьби з коронавірусною хворобою.

Воднорадіохімічна лабораторія хімічного цеху РАЕС уже пройшла обстеження та отримала свідоцтво про атестацію на право проведення контролю якості кисню медичного газоподібного відповідно до вимог МОЗу.

Вироблятимуть кисень на дільниці азотно-кисневої станції РАЕС, де наразі виробляють технічний кисень для потреб атомної електростанції. 

Фактично ми продукуватимемо лікарський засіб, а його виробництво здійснюватиметься за стандартами МОЗ України. Для цього підприємству необхідно отримати відповідну ліцензію на право виробництва кисню медичного газоподібного і зареєструвати його як лікарський засіб. Отже, після реєстрації ми зможемо випускати кисень для потреб медзакладів, в першу чергу для Вараської багатопрофільної лікарні, - розповів заступник головного інженера з загальностанційних об’єктів Рівненської АЕС Федір Кислицин.

Головним чином медичний кисень вироблятимуть з повітря, яке забирається компресорними установками,  потому повітря передають на блок розподілу, де його методом глибокого заморожування зріджують. Далі відбувається процес розподілу на рідкий кисень, рідкий азот, і вже сам рідкий продукт за допомогою спеціальних помп через газифікатори подають споживачу у кисневих балонах або спеціальних місткостях.

Зокрема, у воднорадіохімічній лабораторії хімцеху РАЕС, де поки здійснюється контроль якості технічного кисню, перевірятиметься й медичний. Відповідно на підприємстві розроблено методи контролю якості, а персонал, який безпосередньо братиме участь в здійсненні цього контролю, пройшов перевірку МОЗ України й має право на контроль якості кисню медичного газоподібного.

Після реєстрації кисню як лікарського засобу Рівненська АЕС матиме всі підстави, щоб випускати кисень для медичних закладів. 

Головним чином кисень передаватимуть для потреб «Вараської багатопрофільної лікарні».

 Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Радянська

Ольга Радянська

Загублено AirPods

Сьогодні зранку біля Готелю Мир було загублено AirPods Pro у рожевому чохлі. Прохання повернути за винагороду.  

Знайдено акіту

В районі Басового Кута знайдено собаку породи акіта. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати  

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Більше оголошень