Замість мораторію потрібен аудит: на сесії скандалять депутати

На засіданні сесії Рівнеради виникла суперечка навколо впровадження рішення про мораторій на підвищення тарифів

Зокрема, основним опонентом для депутатів, що хотіли підтримати мораторій, став експерт з ЖКГ Сергій Пінчук. Він відзначив, що таке рішення - не в сфері компетенції Рівнеради. Більше того, воно може потягнути за собою наслідки: в результаті прийняття мораторію впаде кількість виплат серед населення, і, відповідно, з міста буде стягуватися різниця.

Також суперечка розгорілася й між депутатом Галиною Кульчинською та секретарем Рівнеради Сергієм Паладійчуком. Останній вважає, що рішення про мораторій є очевидно політичним, бо має за мету зчинити тиск на уряд Гройсмана, змусивши його зменшити тарифи, і показово, що уряд боїться саме такого рішення. 

Своєю чергою Сергій Пінчук запропонував замість прийняття неправомірного рішення провести аудит чинних тарифів. Це дозволить визначити, чи вмотивовано вирахувані плати для населення. Адже механізм встановлення тарифів передбачає собою обрахунок та впроваджекння тарифів на місцях, і лише затвердження централізовано.

Проте, рішення все ж не підтримали, за проголосували лише 16 депутатів.

Нагадаємо, раніше міський голова Рівного Володимир Хомко прокоментував можливість введення мораторію на місцевому рівні, зазначивши, що відповідне рішення може нести загрозу і не має юридичної сили, адже їх величину визначає НКРЕКП.

Про те, що ухвалення заборони на підвищення комунальних тарифів  не належить до компетенції Рівнеради говорив й експерт із питань ЖКГ Сергій Пінчук. На засіданні бюджетної комісії він наголошував, що таке рішення місцевих обранців має носити характер регуляторного акту, а не проекту, аби дійсно мати юридичну силу.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень