Замість Льва тепер буде Захарій. Чи Захарія?.. Перипетії в Острозі

В Острозі заплуталися в імені українського письменника. Ще 24 червня Острозька міська рада прийняла рішення щодо перейменування майже пів сотні вулиць міської тергромади.

Цим рішенням назву провулку Льва Толстого в Острозі змінили на Захарія Копистенського. Але вже нині на офіційній сторінці міської ради з’явився проєкт про зміну цього рішення.

 

А все тому, що насправді людину звали не Захарій, а Захарія. І це чоловік, а не жінка, бо в Середньовіччі у деяких чоловічих імен були закінчення, як у жіночих.

Тому провулок назвуть Захарії Копистенського.

Захарія Копистенський — руський шляхтич із Перемишля, український письменник, культурний і церковний діяч
Захарія Копистенський — руський шляхтич із Перемишля, український письменник, культурний і церковний діяч

Раніше ми писали: Чи треба міняти документи, якщо назву вашої вулиці змінили?

Весняна, Зоряна, Лісова і Перемоги: як тепер називаються вулиці в Острозі

КОНТЕКСТ:

Захарія Копистенський — руський шляхтич із Перемишля, український письменник, культурний і церковний діяч другої пол. 16 ст., архімандрит Києво-Печерського монастиря з 1624 року. Один із теоретиків концепції Київ — Другий Єрусалим.

Нагадаємо, що по всій Україні, в т.ч. і на Рівненщині, триває процес дерусифікації. У різних куточках області наразі перейменовують вулиці, провулки і сквери. Більше – ніяких «ізвєсних русскіх» в Україні!

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень