За кілька місяців для українок зміниться вік виходу на пенсію

Ці зміни вже давно передбачені чинним законодавством

Вже з 1 квітня в Україні зросте вік, при якому жінки зможуть виходити на пенсію.

Йдеться про додаткові 6 місяців.

 

Якщо зараз вийти на заслужений відпочинок жінка може у 59,5 років, то вже за кілька місяців – у 60. Про це йдеться у законі «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування», передає OBOZREVATEL.

Таке підвищення було передбачено ще 10 років тому. Тоді Верховна Рада ухвалила рішення щороку збільшувати пенсійний вік для жінок на пів року. На момент набрання чинності цим законом, жінки мали право йти на заслужений відпочинок у 55 років.

Додамо, що у 2017 році в Україні також вирішили «прив’язати» пенсійний вік до стажу.

Цьогоріч, аби вийти на пенсію у 60 років, треба мати щонайменше 28 років стажу. Якщо в людини є від 18 до 28 років стажу, то доведеться працювати до 63 років, а якщо від 15 до 18 років – до 65-ти.

Ця вимога до стажу так само щорічно зростатиме, але – на 12 місяців, доки для виходу на пенсію у 60-річному віці не знадобиться 35 років стажу.

Нагадаємо, що в українців є можливість докупляти стаж. Водночас, якщо людина має не менше 15 років страхового стажу, але його недостатньо для виходу на пенсію, то вона має право на тимчасову соціальну допомогу від держави.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

Більше оголошень