За нецензурну лексику в громадських місцях можуть штрафувати: скільки доведеться заплатити?

Пояснення юриста

За нецензурну лексику в громадських місцях в Україні можуть притягти до адміністративної відповідальності.

Про це розповів адвокат і магістр права Євген Буліменко у коментарі РБК-Україна.

Яке покарання загрожує тим, хто лається на публіці?

Експерт уточнив, що покарання за нецензурну лексику в громадських місцях регламентує стаття 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).

Йдеться про дрібне хуліганство - нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, які порушують громадський порядок і спокій громадян.

За такі дії передбачена адміністративна відповідальність:

  • або у вигляді штрафу від 3 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - від 51 до 119 грн
  • або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин
  • або виправні роботи на строк від одного до двох місяців (з відрахуванням 20% заробітку)
  • або адміністративний арешт на строк до 15 діб

- Випадки притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення дрібного хуліганства (зокрема, за нецензурну лайку в громадських місцях) зустрічаються доволі часто, - визнав юрист.

 

Чи можуть покарати за ухилення від суспільно корисних робіт?

Ухиленням особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт, згідно зі статтею 183-2 КУпАП, вважається:

  • неприбуття порушника до місця виконання суспільно корисних робіт (підприємства, установи, організації) впродовж двох днів із дати, визначеної у направленні уповноваженою посадовою особою органу центрального органу виконавчої влади (що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань) - без поважних причин
  • невихід на суспільно корисні роботи або відмова від виконання роботи (вид якої визначений підприємством, установою, організацією) більше двох разів впродовж місяця - без поважних причин
  • поява на робочому місці у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння

Такі дії тягнуть за собою адміністративний арешт строком до 10 діб.

Водночас поважними причинами неприбуття на суспільно корисні роботи є хвороба особи та інші документально підтверджені обставини, які фактично позбавляють порушника можливості прибути для відпрацювання правопорушення.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Анна Карпець

Відкрити плей-лист

Загублене службове посвідчення прокурора

Загублене службове посвідчення прокурора видане на імʼя Ваколюк Юлії Олександрівни. Прошу вважати недійсним.

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

Більше оголошень