З 1 жовтня 25 копійок – не приймають

Монети виводять з обігу

Монети номіналом 25 копійок та банкноти гривні старих зразків з 1 жовтня 2020 року перестають бути засобом платежу.

З цієї дати їх не прийматимуть під час розрахунків готівкою за товари та послуги, а Національний банк вилучатиме їх з готівкового обігу.

Тобто з 1 жовтня усі магазини, ресторани, сфера побуту мають припинити їх приймати, а залишки таких монет і банкнот – до 16 жовтня здати до кас банків України для зарахування на рахунки, – пояснив директор Департаменту грошового обігу Національного банку Віктор Зайвенко.

Водночас громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти монети номіналом 25 копійок та старі банкноти упродовж наступних трьох років:

в усіх українських банках – до 30 вересня 2021 року включно;

 

у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ) – до 30 вересня 2023 року включно.

У результаті банкнотно-монетний ряд гривні скоротиться із 17 до 12 номіналів. Усього в ньому залишиться 6 номіналів монет та 6 номіналів банкнот, що відповідає міжнародній практиці, наголошують в НБУ.

Вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок не матиме впливу на інфляцію, оскільки під час готівкових розрахунків можуть застосовуватися правила заокруглення загальних у чеку сум розрахунків готівкою за товари, роботи чи послуги до сум, кратних 10 копійкам, - повідомили в Нацбанку.

Витрати держави та учасників готівкового обігу на виготовлення, оброблення, транспортування, зберігання банкнот і монет тепер знизяться.

Крім того, Національний банк з 1 жовтня розпочне активніше вилучати з обігу банкноти номіналом 1 і 2 гривні зразків 2003–2007 років та обігові монети номіналом 1 гривня старого зразка, виготовлені до 2018 року (золотистого кольору).

 

Потрапляючи в банки, вони не будуть більше повертатися в обіг, а вилучатимуться та передаватимуться до Національного банку.

 

Ці гроші поки залишаться дійсним платіжним засобом. Ними можна буде розраховуватися, їх не потрібно спеціально обмінювати.

Довідково:

За період з 01 жовтня 2019 року по 31 серпня 2020 року з готівкового обігу вилучено 77,5 млн штук монет дрібних номіналів, із них номіналом:

1 коп. – 3,5 млн штук або 0,14 % від монет цього номіналу в обігу;

2 коп. – 1,9 млн штук або 0,14 % від монет цього номіналу в обігу;

5 коп. –  23 млн штук  або 1,3% від монет цього номіналу в обігу;

25 коп. – 49,1 млн штук або майже 3% від монет цього номіналу в обігу.

Національний банк України

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ілона Радзівіл

Ілона Радзівіл

Загублено AirPods

Сьогодні зранку біля Готелю Мир було загублено AirPods Pro у рожевому чохлі. Прохання повернути за винагороду.  

Знайдено акіту

В районі Басового Кута знайдено собаку породи акіта. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати  

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Більше оголошень