До 920-річчя Дубна Нацбанк випустить ювілейну монету (ФОТО)

«Славетне місто Дубно»

Відповідно до постанови Верховної Ради, Нацбанк виготовить ювілейні монети, присвячені пам’ятним датам і ювілеям 2020 року.

У липні планується випуск ювілейної монети «Славетне місто Дубно» номіналом 5 гривень.

 

Її присвятять старовинному місту на Рівненщині, що вперше письмово згадане у 1100-му році, повідомляє Рівненська ОДА.

Обговорення ескізу монети ще триває, розповів директор Державного історико-культурного заповідника м. Дубно Леонід Кічатий. Її виготовлять не з дорогоцінних металів.

Наразі, за попереднім проєктом, на лицьовій стороні у центрі буде стилізований дубовий листок як символ назви міста. Праворуч зображений Дубенський замок, що славився своєю обороноздатністю. Ліворуч – Спасо-Преображенська церква, яку князь Василь-Костянтин Острозький називав «фундацією предків наших».
 

На зворотній частині монети знизу буде герб Дубна. Ліворуч від нього – портрет Костянтина Острозького, котрий першим побачив перспективність міста та брав активну участь у його розвитку в усіх аспектах.
 

Над гербом – символічний учасник української визвольної війни 1648 – 1657 рр., який шаблею відбиває загрозу.
 

Праворуч – відоме «Дубенське Четвероєвангеліє» з роками його створення 1539-1568 рр.

Ми забрали фото ескізу монети на вимогу автора

Виявилося, що такі ескізи не можна оприлюднювати без окремого дозволу НБУ

Дубно відоме як місто-фортеця, яке не змогли захопити під час татарських нападів. З XIV століття воно входило до володінь роду князів Острозьких.

У населеному пункті підтримали антиуніатське повстання та визвольну війну 1648-1657 роках. У Дубні збереглися визначні пам’ятки архітектури.

Нагадаємо, на Рівненщині 2020-й оголошено роком промоції культурної спадщини. Цього року двом містам - Дубно та Острог - виповнюється 920 років від першої писемної згадки про них.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ілона Радзівіл

Ілона Радзівіл

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень