З яких видів грибів не можна варити супи і бульйони (ФОТО)
Любителям тихого полювання
Чимало людей чекають вологої погоди, аби поїхати у ліс та назбирати запашних грибів.
Однак не всі розбираються, які гриби можна їсти, а які ні. А вже з яких грибів не варто варити супи - відомо одиницям. Бо, як з'ясувалося, не всі їстівні гриби підходять для супу і бульйонів.
Які пластинчасті гриби не можна кидати в суп
В кожному грибі є токсини, навіть у їстівних. І всі вони мають властивість розчиняти отруту у воді, яка відіграє дуже важливу роль в процесі травлення людини. При варінні будь-якого гриба отрути, що містяться в ньому залишаються всередині його, або ж «виділяються» в відвар.
Більшість лісових грибів при варінні «віддають» свою отруту в бульйон, а тому варити суп з таких грибів не можна. Дослідники зауважують, що практично всі види пластинчастих грибів (рижики, лисички, сироїжки та інші) є невідповідними для приготування супів. Відвар з таких грибів слід зливати, адже він небезпечний для здоров'я.
Які весняні та перезрілі гриби непридатні для приготування супів
Експерти відзначають, що не можна варити супи з весняних і перестиглих грибів. Крім того, що вони виділяють в воду свою отруту, перестиглі гриби також містять в собі протухлий білок, який погано перетравлюється, а тому може сильно нашкодити людському організму.
При попаданні в організм людини такий білок може викликати розвиток гострої алергічно-гастритної реакції. Ще перезрілі гриби можуть виявитися пліснявими. Під час приготування супу з таких грибів у бульйон потрапляють токсичні речовини.
Гриби, що ростуть уздовж доріг, небезпечні для здоров'я при приготуванні супів
Багато людей знаходять гриби прямо у себе на ділянці, неподалік доріг. Однак, використовувати подібні гриби для приготування будь-яких страв, у тому числі супу, заборонено. Гриби, що ростуть біля доріг, накопичують в собі величезну кількість важких металів і отрутохімікатів (з токсичних опадів, з викидів з різних промислових об'єктів, з вихлопних газів транспортних засобів).
При варінні грибів, що ростуть біля доріг, в бульйон виділяються токсичні речовини та дози радіоактивного випромінювання, які згубно впливають на здоров’я людини.
Джерело: ukr.media
Радіо Трек: НОВИНИ