З чим розбавляють попіл для більш ефективного підживлення рослин?

Простий секрет, який значно покращує кінцевий результат

Попіл на присадибних ділянках замінює доломіт, гашене вапно, крейду, калійно-фосфорні та кальцієві підживлення, а також допомагає боротися з деякими шкідниками. Наприклад, регулярне обсипання листя попелом допомагає позбутися хрестоцвітої блішки та колорадського жука.

А ще – завдяки багатому хімічному складу – городники полюбили попіл як добриво. Це єдине натуральне джерело калію для тих, хто дотримується органічного землеробства.

Попіл можна вносити в сухому вигляді під перекопування навесні або ж додавати в лунки при посадці. Протягом сезону підживлення зручніше проводити розчинами з попелу.

Існують різні рецепти приготування розчинів:

  • Найпростіший: змішати склянку попелу з 10 л води і полити рослини. Краще такий розчин залишити на кілька діб настоятися.
  • Можна настояти кілька днів і 1 л попелу у 3 л води, розбавити 1:9 із чистою водою та поливати рослини.

Багато елементів, які є в попелі, знаходяться в доступній для засвоєння рослинами формі. Але існує простий спосіб підвищити рівень їх засвоєння, особливо кальцію, що міститься в попелі у великих кількостях.

 

Для цього слід погасити попіл кислотою.

Це дає відразу дві переваги:

  1. кислота переводить багато елементів живлення у форму, яка засвоюється рослинами.
  2. погашений кислотою попіл можна вносити під рослини, які віддають перевагу кислому ґрунту, адже при додаванні кислоти лужна реакція нейтралізується.

Як правильно погасити попіл?

У 10 л води необхідно розвести склянку попелу і склянку столового оцту. Оцет можна замінити на лимонну кислоту, розчинену у воді.

А можна зробити й по-іншому: 1 л попелу розвести в невеликій кількості води і потроху доливати туди кислоту, доки не припиниться шипіння. Концентрат, що вийшов, розбавляється у воді і вноситься під рослини. Дозування залежить від потреби конкретної рослини в калії, кальції і фосфорі.

Як кислий інгредієнт можна використовувати лимонну кислоту, оцет, сік або відвар кислих ягід, наприклад, аличі.

 

Якщо вносити планується під киснелюбні рослини, такі як лохина, рододендрон або азалія, гасити попіл можна рідиною для акумуляторів (сірчана кислота) або фосфорною кислотою.

Не варто побоюватися, що додана в розчин кислота закислить ґрунт. Її доза настільки маленька, що жодної шкоди не завдасть. Крім того, кислотність підвищується в результаті природних ґрунтових процесів, коли кислоти не поглинаються, а накопичуються у ґрунті.

Джерело: prostoway

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

Більше оголошень