Яку зарплату на сьогодні отримують українські військові: у кого - 30 тисяч, а в кого - 100?
Від чого залежить розмір виплат і як це визначається
Через військову агресію рф в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Поки що їх продовжили до 19 лютого 2023 року.
Мобілізації нині підлягають військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років.
Зарплата військових складається з двох частин, при цьому термін служби залежить від роду військ і для кожного різний, але під час війни бійці воюватимуть до оголошення демобілізації.
За словами міністра оборони України Олексія Резнікова, виплати, які отримують військові в Україні, складаються з двох частин, а саме:
- щомісячного грошового забезпечення, яке військові отримують відповідно до своєї посади, звання, вислуги років тощо;
- грошової винагороди, яка встановлена за ініціативою президента на період дії в країні воєнного стану.
Резніков наголосив, що бійці, які знаходяться у найгарячіших точках отримують 100 тис. грн, при цьому, військовослужбовці, які участі в активних бойових діях не беруть, мають зарплату в 30 тис. грн.
Для тих воїнів, які беруть участь у боях, додаткова винагорода визначається з розрахунку 100 тис. грн на місяць або приблизно 3 тис. грн на день, – каже міністр.
Кількість днів, які військовий безпосередньо провів у бою та виконував бойові завдання, визначається на підставі бойових наказів і розпоряджень, що видаються військовим командуванням різних структур Сил оборони.
Додаткову грошову винагороду в розмірі 30 тис. грн отримують військовослужбовці:
- ЗСУ;
- СБУ;
- Служби зовнішньої розвідки;
- ГУР Міноборони;
- Національної гвардії;
- Держприкордонслужби;
- Управління державної охорони;
- Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації;
- Державної спеціальної служби транспорту;
- особи рядового й начальницького складу ДСНС;
- поліцейські.
Варто зазначити, що термін служби залежить від роду військ, категорії й регламентується законом України «Про військовий обов’язок і військову службу». Призову на строкову службу наразі в Україні немає, проте можна мобілізуватися добровільно навіть за відсутності досвіду.
Так, якщо призвали військовозобов’язаного чоловіка, то строки служби будуть такі:
- для представників офіцерського складу, котрі служать за призовом – 18 місяців;
- для військовослужбовців, призваних під час мобілізації, на особливий період – до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію;
- для військових резервістів, яких призвали під час особливого періоду – на терміни, визначені рішенням Верховного головнокомандувача ЗСУ.
Водночас служба контрактників регулюється окремим законом про контрактну службу, ст. 23 якого передбачає такі терміни:
- для осіб рядового складу – 3 роки;
- для осіб сержантського і старшинського складу – від 3 до 5 років;
- для курсантів вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів – на час навчання.
Має свої визначені терміни контрактної служби і офіцерський склад. Зокрема:
- випускники військових вишів, військових кафедр поділяються на дві категорії – ті, хто здобули льотні спеціальності, служать 10 років, решта спеціальностей – 5 років;
- громадяни, які отримали первинне військове звання після проходження повного курсу військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу або в порядку атестування осіб до присвоєння первинних військових звань офіцерського складу запасу – від 2 до 5 років;
- решта громадян – від 1 до 5 років.
Джерело: Апостроф
Радіо Трек: НОВИНИ