Яку небезпеку несе війна для тих, хто збирається на пенсію

І що робити, щоб не втрапити у халепу

При несплаті єдиного соціального внеску (ЄСВ) під час воєнного стану страховий стаж не зараховуватиметься. А це значить, що для виходу на пенсію доведеться пропрацювати довше.

Згідно з чинним законодавством, до страхового стажу зараховуються лише ті періоди діяльності, за які повністю сплачені страхові внески.

 

І хоч держава дозволила деяким категоріям громадян не сплачувати ЄСВ, треба мати на увазі, що наслідком такого рішення стане «пробіл» у страховому стажі.

А між тим, це не єдиний випадок, коли працівник може втратити свій страховий стаж. 

Призупинення трудових відносин також небезпечне перериванням страхового стажу. Це ситуація, коли роботодавець тимчасово припиняє забезпечувати працівника роботою, а працівник ― виконувати свої обов’язки. Людина не отримує зарплату, але її і не звільняють.

В цьому і криється підступність ситуації: немає зарплати – немає і сплати податків, в тому числі і ЄСВ. А, як ми уже з’ясували, при несплаті ЄСВ, страховий стаж не зараховується.

Тому, якщо роботодавець повідомляє про призупинення трудових відносин, необхідно пам’ятати, що страховий стаж на цей період людина втрачає. 

Яким може бути вихід із ситуації? 

Якщо призупинення трудових відносин обіцяє бути недовгим і відсутність кількох місяців страхового стажу суттєво не вплине на його загальний обсяг, то, можливо, варто просто перечекати.

Однак, якщо роботодавець не може чітко окреслити час простою, то є кілька варіантів виходу із ситуації: 

  • звільнитись і знайти іншу роботу, де роботодавець офіційно вас  працевлаштує і сплачуватиме податки та ЄСВ;
  • звільнитись і стати на облік в центр зайнятості;
  • співпрацювати за договором цивільно-правового характеру (ЦПХ). 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень