Якщо викинути повістку: що чекає на військовозобов'язаних

Таке рішення може принести додатковий головний біль

В Україні щонайменше до 15 листопада триватиме мобілізація. Відповідне розпорядження президент підписав минулого тижня. Багатьох чоловіків і жінок уже залучили до призову, щоб мати достатньо людей для захисту рідної землі від російської навали. Однак багато хто продовжує боятися повістки та сподівається, що навіть після її отримання зможе втекти.

Як зазначили у пресслужбі Центру протидії дезінформації при РНБО, ця поширена думка є оманою. Все тому, що за ігнорування повістки існує адміністративна та навіть кримінальна відповідальність.

Викинути повістку і вдати, ніби ніколи її не бачили, не вдасться.

 

Хоча б тому, що дійсний документ, який підтверджує необхідність прийти у військкомат, вручається особисто під розпис.

 

Тож втеча до умовного села чи іншого міста не допоможе «відкосити».

Навпаки, таке рішення може принести додатковий головний біль.

Якщо людина не приходить у військкомат, не маючи на те важливої причини, її можуть залучити до адмінвідповідальності. Вона передбачає виплату штрафних санкцій у розмірі 1700-3400 гривень.

Якщо ж українець продовжить ухилятися від безпосередньої служби, та ще й під час загальної мобілізації, мова йтиме про кримінальну відповідальність. Злісні порушники можуть навіть загриміти у в’язницю терміном від 3 до 5 років.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

Загублене службове посвідчення прокурора

Загублене службове посвідчення прокурора видане на імʼя Ваколюк Юлії Олександрівни. Прошу вважати недійсним.

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

Більше оголошень