Скільки чоловіків ще можуть мобілізувати і чи буде альтернатива для тих, хто «не хоче воювати»
Роз'яснення
Загальна мобілізація передбачає, що лави Збройних сил України під час воєнного стану поповнять ще сотні тисяч людей на додачу до тих, хто вже на фронті. Сьогодні ухилянти від військової служби, покликаної захищати країну, несуть відповідальність перед законом, а у Верховній Раді готують нові законодавчі зміни, які б передбачили альтернативну службу для тих, хто не хоче воювати.
У тому, що за час воєнного стану до лав Сил оборони можуть призвати ще сотні тисяч громадян, переконаний голова фонду «Повернись живим» Тарас Чмут. За його словами, повномасштабна війна вкотре показує, що кількість на фронті теж важлива, хоча якість – важливіша.
Він нагадав, що за ці півтора року наша держава втратила безповоротно або через поранення величезну кількість мотивованих, підготовлених людей із бойовим досвідом.
— Їхні місця дуже часто займають не такі. Хтось із 2014-го воює і має 10 років досвіду за плечима, а хтось взяв зброю пів року тому і ще не пройшов свій шлях еволюції.
Але водночас той рівень втрат вибиває людей – через поранення, здоров’я, коли люди просто сипляться. І це зараз тотальна проблема, – зазначив Чмут.
Волонтер підкреслив, що захисники, які рік-півтора перебувають в окопах на передовій, фізіологічно потребують відновлення.
Чи буде альтернативна служба для тих, хто не хоче воювати?
Наразі у Верховній Раді на розгляд депутатам передали законопроєкт №9566 про внесення змін до ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо розширення можливостей мобілізовувати громадян у військові підрозділи, а також для виконання робіт, які мають оборонний характер, забезпечують функціонування національної економіки в умовах воєнного стану.
На думку авторів, він має врегулювати питання з тими, хто не готовий воювати, наприклад, за релігійними чи іншими переконаннями. Ці причини пропонується вказувати у відповідній заяві, яку направляють у Територіальні центри комплектування і соціальної підтримки (ТЦК і СП).
Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу.
Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08
У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій
У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович.
За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612
У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук
У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна.
За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225