Якщо не хочуть видавати довідку: як підтвердити пільговий стаж працівникам с/г?

Цей документ від підприємства є обов’язковим для пільгового нарахування пенсії

В українському законодавстві є норма, згідно з якою доярки мають право пільгового виходу на пенсію. Однак — лише у випадку, якщо є довідка від підприємства про те, що вони пропрацювали там 20 років і виконували поставлені норми.

Це передбачено у постанові уряду від 12 серпня 1993 р. №637 «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книги або відповідних записів у ній».

Однак  часто підприємства не хочуть видавати такий документ, оскільки не мають бажання відшкодовувати ПФУ витрати на виплату пільгової пенсії.

 

Хоча відповідні форми довідок там є і видавати їх підприємство зобов'язане!

Водночас, якщо це підприємство — сільськогосподарський товаровиробник, віднесений до 4-ї групи платників єдиного податку, визначених пп. 4 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України, це змінює справу: у такому разі відшкодування щодо виплати пільгової пенсії на їхні плечі не лягає.

Нагадаємо, що право на пільгову пенсію дає і стаж, в якому враховано час, протягом якого людина перебувала на інвалідності через нещасний випадок на виробництві або профзахворювання. Якщо це відбувалося до  1 січня 2004 року, час перебування на інвалідності, пов'язаної з роботою людини, зараховується як у страховий стаж, так і у стаж, що дає право на пільгову пенсію, а якщо після цієї дати — то лише в стаж, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах та у пільгових розмірах.

Джерело: На пенсії

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень