Якщо не хочуть видавати довідку: як підтвердити пільговий стаж працівникам с/г?

Цей документ від підприємства є обов’язковим для пільгового нарахування пенсії

В українському законодавстві є норма, згідно з якою доярки мають право пільгового виходу на пенсію. Однак — лише у випадку, якщо є довідка від підприємства про те, що вони пропрацювали там 20 років і виконували поставлені норми.

Це передбачено у постанові уряду від 12 серпня 1993 р. №637 «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книги або відповідних записів у ній».

Однак  часто підприємства не хочуть видавати такий документ, оскільки не мають бажання відшкодовувати ПФУ витрати на виплату пільгової пенсії.

 

Хоча відповідні форми довідок там є і видавати їх підприємство зобов'язане!

Водночас, якщо це підприємство — сільськогосподарський товаровиробник, віднесений до 4-ї групи платників єдиного податку, визначених пп. 4 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України, це змінює справу: у такому разі відшкодування щодо виплати пільгової пенсії на їхні плечі не лягає.

Нагадаємо, що право на пільгову пенсію дає і стаж, в якому враховано час, протягом якого людина перебувала на інвалідності через нещасний випадок на виробництві або профзахворювання. Якщо це відбувалося до  1 січня 2004 року, час перебування на інвалідності, пов'язаної з роботою людини, зараховується як у страховий стаж, так і у стаж, що дає право на пільгову пенсію, а якщо після цієї дати — то лише в стаж, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах та у пільгових розмірах.

Джерело: На пенсії

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петеренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петеренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

На Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою

Сьогодні, 21 липня, о 15:20 на зупинці вул.Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою.

Більше оголошень