

Розповіли в Нацбанку
Минулого року в Україні зросла кількість фальшивих купюр.
За підсумками 2019 року на 1 млн справжніх банкнот гривні припадало близько 3 підроблених банкнот (якщо бути точними, то 2,9). Для порівняння, за рік до цього таких було 2,5 шт.
Про це повідомили у пресслужбі Нацбанку України.
В НБУ відзначають, що банкноти нового покоління гривні (номіналами 20, 50, 100, 500 та 1000 грн, введені в обіг у 2015-2019 роках) мають посилену систему захисту.
Тож найчастіше торік підробляли купюри ще старого зразка: 500 грн зразка 2006 року і 100 гривень зразка 2005 року. Їх частка складала 65% і 15% від загальної кількості вилучених з обігу підробок відповідно.
Фальшиві купюри найчастіше збувалися через каси закладів торгівлі, швидкого харчування та АЗС.
А от серед вилучених з обігу у 2019 році підроблених банкнот іноземної валюти переважали долари США (75% від загальної кількості підроблених банкнот іноземних), євро (23%), російські рублі і англійські фунти стерлінгів (2%).
Найчастіше підробляли банкноти номіналом $100 (96% від загальної кількості вилучених підробок), а також 50 і 500 євро (56% і 21% від загальної кількості вилучених євро).
За матеріалами «Дзеркало тижня»
Радіо Трек: НОВИНИ
Стосується тих, хто має картку «Привата»: хто і за що змушений платити комісію 240 грн
Мінімальна зарплата з 1 квітня: скільки отримуватимуть українці?
Рейтинг маєтків зіркових втікачів: як виглядають закордонні будинки Винника і Влада Ями (ФОТО)
Їмо просто ложкою: Дуже смачна намазка на хліб із ходових продуктів
Постапокаліпсис: три знаки Зодіаку, які виживуть за будь-яких умов
У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774
У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925
Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415