У НБУ вважають ситуацію в економці України найкращою за роки незалежності (ФОТО)
Доходи українців зросли на 60%
[media=165568]
На сьогоднішній день економіка України перебуває в найкращому стані за всі роки незалежності.
Про це заступник голови Національного банку Олег Чурій сказав в інтерв’ю виданню «Сегодня».
Як зазначив Чурій, кризи минулих років були в першу чергу пов’язані з не дуже правильною і непослідовною економічною політикою.
За його словами, це відноситься і до останньої кризи 2014 року, яка призвела до різкої девальвації гривні.
«Якщо хтось думає, що він був викликаний виключно війною – це неправда. Війна була значущим фактором, але не менш важливим було і те, що країна не розвивалася. Були величезні перекоси в економіці: фіксований курс, величезний дефіцит бюджету, проблеми з платіжним балансом і в енергетичній сфері», – заявив Чурій.
Заступник голови НБУ вважає, що на сьогодні ситуація зовсім інша.
«З моєї точки зору, вона, напевно, краща, ніж в усі попередні 25 років. У нас немає великого бюджетного дефіциту, низька інфляція, банківська система здорова, економіка зростає, є великі плани щодо економічного розвитку і реформ», – повідомив він.
Чурій вважає, що Україна нарешті йде тим шляхом, яким йшли наші сусіди зі Східної Європи.
«Просто ми почали цей шлях пізно. Вони пройшли цей шлях 20 років тому, і ми бачимо, яких вони досягли результатів. Та ж Польща, Чехія, Словаччина», – сказав він.
Також у Національному банку України підрахували, що протягом останніх двох років реальні доходи українців (у валютному еквіваленті) зросли на 60%.
«Номінальні доходи українців в гривні зростають останнім часом приблизно на 20% на рік. А якщо перевести в долари, то, з урахуванням зміцнення гривні, за два роки збільшення доходів населення склало близько 60%», — повідомив Чурій.
Він зазначив, що таке стрімке зростання доходів українців призвело до уповільнення темпів трудової міграції з України, адже стимулів для виїзду за кордон стало менше.
«Якщо ще кілька років тому різниця в зарплатах в Україні і в Польщі у валюті була десь 1 до 4, то зараз це приблизно 1 до 2,5. Тобто різниця значно зменшилася», — додав Чурій.
Радіо Трек: НОВИНИ