Які надбавки й доплати до пенсії установлено учасникам бойових дій?

Насамперед варто знати, що розмір пенсії УБД залежить від набутого особою страхового стажу та отриманого заробітку, з якого сплачувались страхові внески

У Пенсійному фонді зауважують, що насамперед учасники бойових дій мають право на достроковий вихід на пенсію після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років і за наявності страхового стажу не менш як 25 років у чоловіків і не менш як 20 років у жінок.

Як пояснили у ПФУ, розмір пенсії УБД залежить від набутого особою страхового стажу та отриманого заробітку, з якого сплачувались страхові внески.

Розмір мінімальної пенсії для учасників бойових дій становить 210% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Цей показник збільшується щороку, відповідно збільшується і мінімальна пенсія.

Розмір мінімальної пенсії УБД у 2022 році:

  • з 1 січня – 4061 грн;
  • з 1 липня – 4256 грн;
  • з 1 грудня – 4395 грн.

До пенсії, незалежно від виду, учасникам бойових дій встановлюються:

  • підвищення у розмірі 25% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Так, розмір надбавки до пенсії УБД у 2022 році становить:

 

з 1 січня – 483 грн

з 1 липня – 506 грн

з 1 грудня – 523 грн

  • щомісячна державна адресна допомога у розмірі, що не вистачає до 210% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність;
  • цільова грошова допомога на проживання у розмірах, визначених Законом України «Про покращення матеріального стану учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни» у розмірі 40 грн.

Джерело: На пенсії

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень