Які категорії чоловіків можуть виїхати ЗА кордон під час війни?
Детальний список
Наразі в Україні військовозобов'язані чоловіки віком від 18 до 60 років не можуть виїхати за кордон. Проте є винятки.
Детальніше про це в інтерв'ю 24 Каналу розповів юрист адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак.
Які чоловіки можуть виїхати за кордон під час війни
Юрист розповів, що постанова уряду від 27 січня 1995 року № 57 визначає:
- порядок і правила перетину державного кордону під час війни;
- категорії громадян, які можуть це робити.
За словами юриста, до неї постійно вносяться зміни та доповнення.
Наразі ж за кордон в умовах воєнного стану можуть виїжджати:
- юнаки до 18 років та чоловіки від 60 років;
- особи, зняті з військового обліку за рішенням військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби (обмежено придатні у воєнний час – не можуть перетинати кордон);
- громадяни України, які постійно мешкають на території іншої держави, за умови перебування на постійному консульському обліку та відповідних відміток в паспортному документі;
- чоловіки, близькі родичі яких загинули або зникли безвісти під час проведення АТО/ООС.
Хто дозволяє чоловіку виїхати за кордон
- У чоловіка, який планує виїхати за кордон під час війни, мають бути для цього важливі підстави, а також – належним чином оформлені документи.
До нього не повинно бути питань ані в чиновників, ані в територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП), до яких він приписаний, – розповів Владислав Юрчак.
Він також повідомив, що остаточне рішення про дозвіл на виїзд ухвалюють на пункті пропуску представники Державної прикордонної служби України. Це відбувається після того, як вони вивчили всі документи та з'ясували усі обставини та факти.
Виїзд за кордон військовозобов'язаних
Владислав Юрчак розповів, що за кордон можуть виїжджати чоловіки-військовослужбовці, які їдуть на лікування внаслідок поранень на війні, особи з інвалідністю та ті, хто їх супроводжує.
Окрім того, виїжджати можна за сімейним станом. Тобто, якщо чоловік має 3 і більше неповнолітніх дітей, дітей віком до 18 років з інвалідністю, є одиноким батьком, що самостійно виховує дитину до 18 років, є опікуном чи усиновлювачем неповнолітніх дітей-сиріт з інвалідністю, має повнолітніх дітей з інвалідністю І чи II групи.
Радіо Трек: НОВИНИ