Як зберегти почуття та сім’ю на відстані: поради психолога

Війна розлучила сотні тисяч українських родин

Через війну росії проти України багато жінок були змушені виїхати у безпечне місце, аби вберегти своїх дітей від страшних подій, які відбуваються навколо.

У цей непростий період, коли сім’я вимушена жити у різних куточках країни чи світу, важливо зберегти свої почуття та кохання

У час війни кохання дає відчуття стабільності та хоча б мінімального контролю над ситуацією. Втім, і самі почуття потребують підтримки, особливо у період вимушеної розлуки з коханою людиною.

Через що найчастіше виникають труднощі:

  • здається, що почуття зараз не на першому місці: здається, що зараз важливіше воювати, волонтерити, «бути корисним» іншим;
  • що почуття почекають: у кожного з партнерів першочергові завдання стояти на посту, працювати, реагувати на сигнали тривоги, налагоджувати побут на новому місці, влаштовувати дитину в садочок, оформляти документи в іншій країні тощо;
  • кохання притуплюється: виникає відчуття самотності — не вистачає слів любові, обіймів, підтримки.

Протидіяти цим відчуттям може усвідомлення, наскільки ви важливі один для одного, вважає кандидатка психологічних наук, психотерапевтка Наталія Портницька.

Що допоможе зберегти почуття під час розлуки

Використовуйте у спілкуванні свої зрозумілі тільки вашій парі, «спеціальні» кодові слова, ласкаві прізвиська, які  здатні підтримати й нагадати найтепліші моменти спільного життя.

Створіть ритуал дзвінків або листування у месенджерах. Розповідайте один одному про все, що відбулось протягом дня, подробиці щоденних справ, успіхи й досягнення дитини. Добре, якщо є можливість зробити такі дзвінки регулярними. Бажано щодня в один і той самий час.

Говоріть і пишіть про свої почуття. Навіть якщо немає можливості розмов або детального листування, надсилайте символічні смайлики або романтичні наліпка, які можуть миттєво нагадати партнеру про ваше кохання.

Слухайте партнера. Пам’ятайте, що вам обом зараз нелегко, ви обоє можете бути стривоженими або роздратованими. Спробуйте спокійно реагувати, якщо почуєте емоційні сплески.

Показуйте, що помічаєте зусилля партнера.

Зробіть віртуальне побачення з чашкою кави або найпростішу, але спільну вечерю по різні боки екрану.

Підтримати почуття допомагають дрібнички (невеличкі прикраси), подаровані коханими. Спогади про моменти, коли і як були зроблені ці подарунки, нагадують і про почуття, які вас об’єднують. А в ситуації тривоги ці дрібнички можуть допомогти «заземлитися», заспокоїтися.

Якщо дружина з дітьми знаходиться у безпечному місці, гарним нагадуванням про мирне життя для чоловіка/батька можуть стати фото дітей у їхніх щоденних справах

Діліться мріями про спільні справи після перемоги.

Сприймайте вимушену розлуку як привід посумувати один за одним

Головне — це довіра між партнерами, віра в почуття.

Джерело: Психологічна підтримка 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень