Як відрізнити фальшиві гривні від справжніх? Насправді це легко (ВІДЕО)
Корисна інструкція від Нацбанку
У воєнний час шахраї нікуди не зникли, тож ризик потрапити на фальшиві купюри досить великий. Спеціальну апаратуру для перевірки купюр звичайні громадяни навряд чи мають, а отже, не зайвим буде навчитися відрізняти справжні гривні від фальшивих «на око»
Як це зробити, розповіли в НБУ.
Кожна українська банкнота має близько 20 захисних елементів.
Пам'ятайте, перевіряти завжди потрібно відразу кілька елементів захисту! В основному підробки мають низьку якість і надруковані на принтері, - наголошують у Нацбанку.
До речі, найчастіше зловмисники підробляють купюру номіналом у 200 грн.
На прикладі цієї банкноти і будемо вчитися відрізняти фальшивку від справжньої купюри.
Перевірте банкноту на дотик
Банкнотний папір тактильно відрізняється від звичайного, а ще варто звернути увагу на рельєфність зображень з лицьового боку.
Подивіться на банкноту проти світла:
- Перевірте водяні знаки: проти світла стає видно портрет Лесі Українки та графічний знак гривні.
- Перевірте написи та зображення на захисній стрічці: 200 гривень, малий Державний Герб України та підкреслене позначення номіналу 200.
- Перевірте наскрізний елемент (поєднане зображення): якщо дивитися проти світла, то всі елементи цифрового позначення 200 збігаються і доповнюють одне одного. Цифрове позначення повинно бути без розривів і зсувів.
Змініть кут нахилу банкноти
При зміні кута нахилу банкноти номінал банкноти у правому нижньому кутку змінить свій колір з малиново-фіолетового на оливково-зелений.
Що робити з фальшивими купюрами?
Якщо ви сумніваєтеся у тому, що купюра справжня, не соромтеся попросити іншу. Працівники торгових мереж, АЗС та закладів харчування можуть не прийняти купюру до оплати, якщо є сумніви з приводу справжність банкноти.
З підозрілою купюрою треба звернутися в банк і відправити її на дослідження в Нацбанк. Дослідження – безкоштовне:
- Якщо банкноти справжні - вам компенсують їх вартість.
- Якщо ж вони будуть визнані підробкою, то їх вилучать з обороту без відшкодування вартості та передадуть правоохоронним органам для розслідування.
Радіо Трек: НОВИНИ