Як поводитись за шведським столом: 6 правил
Етикет існує і для такого демократичного прийому їжі, як шведський стіл
Різні тарілки - для різних страв
Не варто в одну тарілку накладати м’ясо, рибу, салат, десерт. Приміром, з'ївши закуску, замініть тарілку на чисту, щоб накласти основну страву. Те саме стосується тістечок та фруктів. Для них заведено використовувати різні тарілки. Звісно, тоді доведеться кілька разів підійти до столу. І добавку теж накладають у чисту тарілку. Таке ж правило використовують для столових приборів, чашок і келихів.
Не накладайте багато їжі
Беріть невеликий шматочок чи пару ложок страви. Так зможете більше різних страв спробувати. А якщо не вистачило, візьміть добавку.
З точки зору дієтологів, маленькі порції - це ще й корисно: бо будете їсти повільніше, що більш корисно для здоров'я.
Не беріть продукти руками
Це і негігієнічно, і невиховано. Для страв зі шведського столу, в тому числі для хліба, фруктів, десертів, є спеціальні прибори – ложки, виделки, щипці, лопатки.
Неприпустимо також брати їжу із загального посуду своєю виделкою чи ложкою.
Накладайте страви у правильному порядку
Спочатку на тарілку кладуть основну страву і приправу, потім гарнір, овочі і зелень. За правилами етикету, м’ясо, птиця чи риба накладаються по центру тарілки. Праворуч і ліворуч від основної страви розташовують гарнір. Праворуч зверху - зелень і соус.
Не поспішайте
Кидатися до столу, розштовхуючи людей, і якомога швидше заповнювати тарілку - негарно. Треба спокійно зачекати, коли буде вільно біля столу і лише тоді накладати собі порцію.
Не перебирайте
Затримуватися біля шведського столу надовго - теж неввічливо. Треба дати можливість і іншим обрати страви. Невиховано і ритися серед продуктів, вибираючи апетитніший шматок. За правилами, потрібно обирати ті порції чи шматки, які ближче до вас розміщені.
Джерело: dip.org.ua
Радіо Трек: НОВИНИ