Як посадити помідори під зиму і чому варто спробувати
Мало хто про це знає, але переваги такого методу просто вражають
Дуже мало дачників садять будь-які культури під зиму. І даремно, адже в такого способу дуже багато переваг
У випадку з помідорами, наприклад, городники, що посіяли їх восени, можуть забутися про більшість захворювань томатів. Крім того, такі томати набагато довше родитимуть, та й імунітет у них буде в рази міцнішим.
Переваги посадки помідорів під зиму
Головний плюс у тому, що Вам вдасться уникнути етапу пересадки розсади у відкритий ґрунт. Пам’ятайте, що як би Ви не старалися – у цей момент помідори відчувають сильний стрес, який негативно позначається на їх зростанні.
Друга перевага такого методу – висока врожайність томатів, що сіялися під зиму.
Третя – у тому, що насолоджуватися урожаєм власних помідорів можна буде набагато раніше за інших.
ЯК ПОСАДИТИ ПОМІДОРИ ПІД ЗИМУ
Існує щонайменше два хороших способи підзимнього посіву томатів. І кожен із них хороший по-своєму.
Перший спосіб
Цей метод підійде для тих, хто хоче і може собі дозволити «поморочити голову»
Сухе насіння висаджують у борозенки глибиною близько 2 см. Для утеплення грядки накривають дошками або мульчують соломою. Якщо є бажання, можна також удобрити посадки компостом – зайвим не буде.
Однак пам’ятайте, що дуже важливо підібрати момент, аби насіння не встигло прорости до морозів.
Другий спосіб
У цьому разі все набагато простіше – навіть не потрібно «гратися» із насінням
Викопуєте невелику ямку, кладете в неї цілий помідор (бажано – стиглий домашній) і присипаєте це все діло землею.
Зверху ямку з помідором все одно потрібно накрити ялиновим гіллям чи компостом, аби вберегти майбутні сходи від морозів.
Секрети посадки під зиму
Найголовніше – перевагу краще віддавати ранньостиглим гібридам і сортам.
Для підзимніх посівів вибирають відкрите, сухе місце без застою талої вологи. Тобто сніг із грядки навесні має сходити дуже швидко.
Підготувати грядки потрібно заздалегідь, як мінімум – за 2-3 тижні до посівів. За цей час земля «всядеться», а поживні речовини із добрив рівномірно розподіляться по ґрунту.
Насіння перед посівом краще не замочувати, оскільки це стимулює появу паростка, а він у цьому випадку нам не потрібен – ніжні сходи просто загинуть із першими ж морозами.
Насіння важливо сіяти трохи густіше і глибше, ніж при весняному посіві. Норму висіву збільшують на 15-20%. Закладати насіння треба на 2-5 см – у залежності від культури, яку висіюють під зиму.
Після сходу снігу навесні потрібно обережно розпушити посадки, інакше сходи не зможуть «пробитися» й загинуть від недостатнього газообміну.
Навесні ранні сходи потрібно захистити додатковим парником зі спанбонду. Це вбереже сходи від нічних заморозків і прискорить розвиток рослини.
Радіо Трек: НОВИНИ