Вийти сухим з води допоможуть безкоштовні адвокати

Право на безкоштовного захисника у суді має кожен громадянин

На Рівненщині такі послуги поки надають три місцевих центри - у Сарнах, Дубно та Рівному. Обласний центр розташувався за адресою Кавказька, 7.  Втім, з вересня на Рівненщині Бюро правової допомоги створять практично в кожному районі – їх буде 12.

У разі, якщо виникає потреба в захисті, громадянин має звернутися до центру, де впродовж десяти днів з дати звернення мають призначити адвоката, або відмовити у цьому. До речі, відмовити у послугах адвоката можуть у випадку, якщо особа надала неправдиві відомості або фальшиві документи, вимоги про захист є неправомірними чи не носять правового характеру, або ж якщо особа пройшла всі судові інстанції, але її просто не задовольняє результат.

Станом на сьогодні бюро має контракти майже із сотнею адвокатів, ще близько вісімдесяти у резерві. Цього року на Рівненщині більше двох тисяч громадян отримали кваліфіковані послуги адвоката. В той час, як торік 600 тисяч гривень Бюро повернуло в бюджет як невикористані. А лише за кілька місяців поточного року за послуги адвокатів вже проплачено понад 1 мільйон гривень. Оплата послуги адвоката різниться від 600 гривень до 42 тисяч. Найбільше для держави коштують виправдальні вироки – і такі на Рівненщині були, у Дубно, говорить керівник обласного центру з надання безоплатної правової допомоги Василь Овдіюк:

 

 

- Там дуже великий коефіцієнт, спеціально передбачений, щоб адвокати якісно надавали послуги. Зрозумійте, є певний механізм, певна постанова, яка нараховує, там не просто «день відпрацював – тобі гроші». Залежить від складності справи, від кількості людей, скільки там взяло участь. І дуже великий коефіцієнт за виправдувальний вирок, тобто, людину виправдали. Була група циган (5 чоловік) і всіх цих циган по Дубно виправдали. І от ті п’ять адвокатів отримали в загальному 168 тисяч гривень по одній справі. А інші, якщо справа не складна, можуть отримати 600 гривень.       

 

До слова, оплату кожного адвоката можна побачити на сайті Центру. Між іншим, поки Бюро не запрацювали в районах, правові консультації можна отримати дистанційно – через систему бібліоміст, якою охоплені бібліотеки в кожному районі та селі. Такою послугою вже скористалося 600 громадян. Водночас, працівники центру надають також адресну правову допомогу з виїздом на виклик до громадян, які не мають фізичної можливості пересуватися.

Тим часом, Василь Овідюк висловив сподівання, що із створенням бюро, потреба в адвокатах, можливо, зменшиться, адже частіше громадянам потрібна саме первинна консультація. До слова, поки проблеми із створенням Бюро виникли лише у Костополі – там місцева влада не може знайти приміщення.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ілона Радзівіл

Ілона Радзівіл

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень