Що таке «Бюро правової допомоги»? Їх функції та обов’язки

З вересня на Рівненщині майже у кожному районі запрацюють Бюро правової допомоги

Як ми вже повідомляли, конкурс на працівників у цих бюро продовжено до кінця травня - через велику кількість охочих. Нагадаємо, такі бюро в Україні почали працювати з 2013 року, і їх метою було забезпечити кожного громадянина захистом, в першу чергу, в кримінальних провадженнях.

Втім, нещодавно держава вирішила забезпечити безкоштовною допомогою громадян в цивільних і адміністративних справах. Але, як показує практика, до адвоката доходить лише у кожному п’ятому випадку, громадянам більше необхідні саме консультації – первинна правова допомога.  Для цього і створюватимуть Бюро правової допомоги, говорить керівник Рівненського обласного центру з надання правової допомоги Василь Овдіюк:

 

- Якщо до місцевих центрів офіційно звернулося більше двох тисяч клієнтів,  то ми видали лише 474 доручення, тобто адвокат надавав допомогу лише по кожному п’ятому зверненню. А решту громадян задовольнили ті консультації, роз’яснення, інформації, які надали в Центрах. Наші працівники повинні будуть скласти людині заяву, взяти цю людину за руку (образно), сходити з нею до суду, захистити права людини в суді, не вимагаючи за це від людини жодної копійки.     

 

Варто додати, що Василь Овдіюк наголосив, що у новостворені бюро правової допомоги не братимуть колишніх працівників прокуратури та міліції, які не пройшли атестацію. Разом з тим, для навчання молодих спеціалістів проводитимуть тренінги. Незабаром п`ять таких центрів створять в Україні, найближчий до Рівного буде у Львові.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ілона Радзівіл

Ілона Радзівіл

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень