Виробництво оцинкованої сталі (ФОТО)

Оцинкування сталі: тонкощі процесу

Оцинковану сталь отримують шляхом нанесення на листовий металопрокат шару цинкового сплаву. Така оцинкована сталь дозволяє захистити метал від корозії й запобігти появі іржі.

Оброблена цинком сталь стає довговічною, стійкою до механічних пошкоджень і візуально привабливою.

 

Нанесення цинку на сталь і об'єднання захисного шару з металом листа підвищує корозійну стійкість матеріалу.

Покрити сталь цинком можна кількома різними методами:

Зануренням. Попередньо підготовлену листову сталь занурюють у ванни зі сплавом на основі розплавленого цинку. В результаті хімічної реакції між шарами основного і покриває матеріалу утворюються надійні хімічні зв'язки. При цьому, зовнішній шар листа буде повністю цинковим, але в міру наближення до внутрішнього центру аркуша вміст металу поступово знижується аж до стану чистої сталі. Цей метод енергомісткий і дорогий, однак тільки він дозволяє отримати надійну і довговічну оцинкування.

Прогін. Оцинкування проводиться шляхом проведення сталевого листа через розплавлений цинк. Метод схожий з занурювальним, проте його основною відмінністю є те, що цинкове покриття утворюється виключно на поверхні листа і метал не проникає всередину.

Холодне цинкування. Технологічно метод нагадує фарбування. Сталеві листи покривають сумішшю лаку і цинкового порошку. Витрати на холодне цинкування будуть найнижчими, однак і якість покриття не буде високим. Таким методом часто цинкують матеріали, призначені для виготовлення водостічних систем, що не піддаються серйозному зовнішньому впливу.

Термодифузія. Оцинкування проводиться шляхом покриття стали захисним шаром під впливом надвисоких температур. Метод дозволяє домогтися щільного зчеплення між листовим залізом і цинковим шаром, бо атоми цинку проникають глибоко в сталь. Процес відрізняється дорожнечею і трудомісткістю.

Гальваніка. Оцинкування гальванічним методом здійснюється зануренням деталей в електролітні ванни. Спосіб мало поширений на увазі його не екологічні.

Ступінь цинкування визначають як вага цинку на одиницю площі його поверхні. Товщина листа при цьому не враховується, бо не дає уявлення про кількість застосованого цинку.

У деяких випадках оцинкування стали проводять після виготовлення з неї необхідних деталей і конструкцій (балки, цвяхи, гвинти).

Застосування вже оцинкованої сталі для такого виробництва недоцільно, бо в процесі формування та штампування може початися лущення цинкового шару.

Готові оцинковані листи повинні мати рівномірний чисте покриття, гладкі крайки. Не допускаються розтріскування і наявність різних дефектів, таких як подряпини, шорсткість, крупинки, напливи, темні точки.

Фото з мережі

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ліна Захарова

Ліна Захарова

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень