Видавати гроші на проїзд пільговикам у Рівному не планують
Бо це – надто дорого для бюджету
У Рівному досі не запровадили монетизацію на пільговий проїзд. Та й займатися цим у найближчий час міська влада не планує. Причин чиновники вказують багато, однак основна – висока вартість такого нововведення.
За словами начальника міського управління транспорту і зв'язку Віталія Миронюка, із 250 тисяч рівнян понад 140 тисяч мають право на пільговий проїзд. Це пенсіонери, учасники бойових дій, чорнобильці, особи з інвалідністю, ветерани, дошкільнята, школярі, студенті та інші категорії населення, пільговий проїзд яким гарантований Конституцією України. Почати видавати їм усім гроші – надто дорого, говорить керівник управління:
Потреба колосальна в ресурсах, а їх ніхто з органів місцевого самоврядування, на жаль, не має. Як можна запровадити монетизацію, якщо немає ресурсу, який це покриватиме. Щоб це запровадити, потрібно мати певну суму коштів, які можна видати людям. А суми, яка потрібна, щоб роздати пасажирам, держава на сьогодні не має, а міський бюджет – тим більше.
Крім того, Віталій Миронюк наголосив, що за понад рік часу після затвердження Кабміном постанови про монетизацію пільгового проїзду жодне інше місто також досі не скористалося новими можливостями:
Запроваджувати в одному окремо взятому місті немає сенсу, адже щодня у Рівне приїжджає понад 30% приміського населення, яке відповідно до Конституції України, має такі ж права на пільговий проїзд.
Варто наголосити, що міста самостійно вирішують починати видавати гроші пасажирам чи залишати у транспорті пільговий проїзд. Тобто, одне виключає інше.
До слова, у Рівному вартість компенсації проїзду для пільгових категорій уже давно обчислили. Це 90 гривень на місяць - із розрахунку 30 квитків на проїзд тролейбусом, адже тільки цей вид транспорту у місті є комунальним. Для приміських маршрутів, на яких комунальний транспорт взагалі не функціонує, ця сума залишається незмінною. І тільки для міжміських маршрутів сума збільшується на 20%.
Також сума подвоюється для людей з інвалідністю I групи і дітей з інвалідністю (окрім дітей до 6 років). А для людей з інвалідністю I або II групи і дітей з інвалідністю, які навчаються у школах, профтехзакладах чи вузах, а також для тих, хто проходить реабілітацію, розмір щомісячних виплат додатково збільшується ще вдвічі.
Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ