Вірус Зіка визнано глобальною загрозою

ВООЗ оголосила спалах вірусу Зіка надзвичайною ситуацією для країн Латинської Америки і глобальною загрозою світового масштабу

Як пише ВВС Україна, спалах хвороби потребує негайної і солідарної відповіді, заявили у ВООЗ. Експерти організації стурбовані, що вірус поширюється надто швидко і на значні території, а його наслідки - руйнівні.

Вірус Зіка вважають причиною народження тисяч немовлят із недорозвиненим мозком, а деякі країни вже порадили жінкам утримуватися від вагітності допоки спалах вірусу не піде на спад. Цього року, за оцінками ВООЗ, вірусом Зіка можуть заразитися до чотирьох мільйонів людей у Південній і Північній Америці.

Заява ВООЗ ставить спалах вірусу Зіка на один рівень загрози, що й свого часу вірус Ебола. Це означає, що на подолання інфекції мають згодом розпочати дослідження іспрямувати допомогу на боротьбу із хворобою. 

Я нині заявляю, що нещодавнє ґроно випадків мікроцефалії та інших неврологічних аномалій, зареєстрованих у Латинській Америції після схожої низки випадків у Французькій Полінезії у 2014 році, є надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров'я, що викликає міжнародну занепокоєність, - каже Генеральний директор ВООЗ Маргарет Чень.

Минулого тижня ВООЗ створила "надзвичайну команду" у боротьбі з вірусом через його стрімке поширення. Наразі ліків проти вірусу не існує. Єдиний спосіб уникнути захворювання - уникати укусів комарів Aedes, що переносять вірус.

Хворобу вже виявили у 21 країні Карибського басейну, Північної і Південної Америки. 

Вірус Зіка викликає помірне підвищення температури, кон'юнктивіт і головний біль. Водночас найбільшу загрозу вірус несе немовлятам, кажуть дослідники. Саме його вважають причиною народження тисяч дітей із недорозвиненим мозком, чиї матері заразилися вірусом під час вагітності.

Тільки в одній Бразилії від початку жовтня зареєстрували уже близько 4 тисяч випадків мікроцефалії - коли немовлята народжуються із деформованим черепом і меншим від норми мозком.

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Знайдено цуцика

  На території Метро знайдено цуценя рудого окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати:          

Більше оголошень