Вірус Зіка визнано глобальною загрозою

ВООЗ оголосила спалах вірусу Зіка надзвичайною ситуацією для країн Латинської Америки і глобальною загрозою світового масштабу

Як пише ВВС Україна, спалах хвороби потребує негайної і солідарної відповіді, заявили у ВООЗ. Експерти організації стурбовані, що вірус поширюється надто швидко і на значні території, а його наслідки - руйнівні.

Вірус Зіка вважають причиною народження тисяч немовлят із недорозвиненим мозком, а деякі країни вже порадили жінкам утримуватися від вагітності допоки спалах вірусу не піде на спад. Цього року, за оцінками ВООЗ, вірусом Зіка можуть заразитися до чотирьох мільйонів людей у Південній і Північній Америці.

Заява ВООЗ ставить спалах вірусу Зіка на один рівень загрози, що й свого часу вірус Ебола. Це означає, що на подолання інфекції мають згодом розпочати дослідження іспрямувати допомогу на боротьбу із хворобою. 

Я нині заявляю, що нещодавнє ґроно випадків мікроцефалії та інших неврологічних аномалій, зареєстрованих у Латинській Америції після схожої низки випадків у Французькій Полінезії у 2014 році, є надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров'я, що викликає міжнародну занепокоєність, - каже Генеральний директор ВООЗ Маргарет Чень.

Минулого тижня ВООЗ створила "надзвичайну команду" у боротьбі з вірусом через його стрімке поширення. Наразі ліків проти вірусу не існує. Єдиний спосіб уникнути захворювання - уникати укусів комарів Aedes, що переносять вірус.

Хворобу вже виявили у 21 країні Карибського басейну, Північної і Південної Америки. 

Вірус Зіка викликає помірне підвищення температури, кон'юнктивіт і головний біль. Водночас найбільшу загрозу вірус несе немовлятам, кажуть дослідники. Саме його вважають причиною народження тисяч дітей із недорозвиненим мозком, чиї матері заразилися вірусом під час вагітності.

Тільки в одній Бразилії від початку жовтня зареєстрували уже близько 4 тисяч випадків мікроцефалії - коли немовлята народжуються із деформованим черепом і меншим від норми мозком.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень