Лікар з Рівного - ініціатор відкритих реанімацій - стажується у Міністерстві охорони здоров'я

Це анестезіолог Рівненської обласної дитячої лікарні Павло Сільковський (на фото)

Павло Сільковський був співавтором наказу Міністерства охорони здоров'я про відкриті реанімації, тобто щоб у реанімаційні відділення до хворих пускали рідних та близьких. Тепер команда в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун запросила його на стажування у Міністерство. І з 1 листопада Павло Сільковський перебуває у столиці.

Розповідає Павло Сільковський:

Ми працюємо над проблемою гуманізації лікувальних процесів - наданням людського обличчя медицині. Адже маємо у ній багато пережитків. Приміром, за кордоном дітям багато препаратів дають через рот у вигляді смачних сиропів, у нас - досі колють болючі уколи, бо чомусь вважається, що це ефективніше. Також я виступаю за те, щоб батьки могли бути присутні під час виконання медичних маніпуляцій дитині. Ще працюємо над розробкою клінічних протоколів (затверджених схем лікування) з невідкладної медичної допомоги. Адже якщо ми хочемо впровадити страхову медицину, то страхові компанії відшкодовуватимуть кошти за цими протоколами, а вони у нас - застарілі, з необгрунтованими призначеннями.   

За словами Павла Сільковського, стажування триватиме місяць. За цей час він зможе зробити висновок, чи переходити на роботу з обласної дитячої лікарні у Міністерство охорони здоров'я. 

Про свої перші враження від перебування у Міністерстві Павло Сільковський написав у соцмереіж Фейсбук:

Новий досвід. Нове тимчасове місце роботи. Строком на..? Перше знайомство з людьми в кабінетах і коридорах часто починається з того, що згадуємо зустрічі та дискусії по підготовці наказу про допуск рідних у відділення АІТ. Це як пароль чи фільтр, який дає можливість пройти через бар'єр "свій-чужий". З кимось радіємо успіху, з деким - дискутуємо. Міфічні страхи завжди сидять міцніше, ніж наукові факти. Але є задоволення від задіяності у процеси, що охоплюють всю країну. Що значать лише фотографії з рідної реанімації на стінах МОЗу. Це чергове нагадування для мене, що немає нічого неможливого, якщо працювати з однодумцями, які буквально захворіли на ідею. 

Нагадаємо, що ми також писали про враження Павла Сільковського від польської медицини у публікації «У європейській медицині - не все ідеально», - рівненський лікар про побачене у Польщі

 

Мирослава Опанасик Радіо Трек

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Знайдено цуцика

  На території Метро знайдено цуценя рудого окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати:          

Більше оголошень