Від чого найчастіше помирали люди за останні 20 років
Це – неінфекційні хвороби
За останні 20 років люди частіше помирали від неінфекційних хвороб - серцево-судинних захворювань, діабету та раку. Про це йдеться в масштабному дослідженні про причини смертності в світі, яке провела Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ).
Якщо у 2000 році серед ТОП-10 основних причин, через які помирали люди, були тільки чотири захворювання, які не передаються контактним шляхом, то в 2019 році їх було вже сім.
ВООЗ повідомляє, що
у порівнянні з 2000-м роком середня тривалість життя у світі зросла на шість років: зараз вона становить понад 73 роки проти 67-ми. Щоправда, тільки п'ять з цих додаткових шести років життя люди залишаються здоровими.
Дослідження засноване на даних, зібраних до пандемії коронавірусу, і не відображає, як поширення Covid-19 вплинуло на загальні тренди останніх років, - пише ВВС-Україна.
Основні причини смерті у світі (2019 рік)
- 1. Ішемічна хвороба серця
- 2. Інсульт
- 3. Хронічна обструктивна хвороба легень
- 4. Інфекції нижніх дихальних шляхів (інфекційне захворювання)
- 5. Неонатальні захворювання (інфекційне захворювання)
- 6. Ракові захворювання трахеї, бронхів і легенів
- 7. Хвороба Альцгеймера та інші форми деменції
- 8. Діарея (інфекційне захворювання)
- 9. Цукровий діабет
- 10. Хвороби нирок
Вбивця номер один
Основною причиною смертності залишається ішемічна хвороба серця - на неї припадає 16% всіх смертей у світі. За останні 20 років кількість смертей від цієї хвороби зросла більш ніж на 2 млн - до майже 9 млн на рік.
Неонатальні захворювання - на п'ятому місці загальносвітового списку ВООЗ, але в країнах з низьким рівнем доходу вони залишаються головною причиною смерті.
До десяти головних причин смерті тепер також увійшла хвороба Альцгеймера та інші види деменції, в Європі і Америці вони опинилися на третьому місці в списку. Експерти ВООЗ підкреслюють, що від таких хвороб більше страждають жінки: на них припадає 65% смертей.
За минулі два десятиліття на 70% зросла смертність від діабету, насамперед серед чоловіків. Найбільший приріст зафіксували у країнах Близького Сходу.
Інфекційні захворювання
Туберкульоз та ВІЛ/СНІД зникли з першої десятки причин смертності загалом по світу, хоча в африканських, азійських та інших країнах з низьким доходом вони залишаються серйозною загрозою для життя.
Найбільш небезпечними інфекційними захворюваннями залишаються хвороби нижніх дихальних шляхів, зокрема, вірусна пневмонія (саме вона найчастіше є причиною смерті під час Covid-19).
У 2019 році ці хвороби виявилися четвертою причиною смертності у світі (від них померли 2,6 млн людей), але в порівнянні з 2000 роком кількість померлих виявилася на 460 тис. нижчою.
У заяві ВООЗ наголошується, що її наступна доповідь "буде містити оцінки прямого і непрямого впливу пандемії Covid-19 на смертність".
Серед інших серйозних причин смертності за 2000-2019 роки ВООЗ визначає дорожньо-транспортні пригоди, особливо в Африці та на Близькому Сході.
Особливу увагу автори доповіді також приділяють кількості американців, які помирають від наркотиків. Це єдиний регіон у світі, в якому ця причина смертності опинилася в першій десятці.
Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ