Від чого найчастіше помирали люди за останні 20 років

Це – неінфекційні хвороби

За останні 20 років люди частіше помирали від неінфекційних хвороб - серцево-судинних захворювань, діабету та раку. Про це йдеться в масштабному дослідженні про причини смертності в світі, яке провела Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ).

Якщо у 2000 році серед ТОП-10 основних причин, через які помирали люди, були тільки чотири захворювання, які не передаються контактним шляхом, то в 2019 році їх було вже сім.

ВООЗ повідомляє, що

у порівнянні з 2000-м роком середня тривалість життя у світі зросла на шість років: зараз вона становить понад 73 роки проти 67-ми. Щоправда, тільки п'ять з цих додаткових шести років життя люди залишаються здоровими.

 

Дослідження засноване на даних, зібраних до пандемії коронавірусу, і не відображає, як поширення Covid-19 вплинуло на загальні тренди останніх років, - пише ВВС-Україна.

 

Основні причини смерті у світі (2019 рік)

  • 1. Ішемічна хвороба серця
  • 2. Інсульт
  • 3. Хронічна обструктивна хвороба легень
  • 4. Інфекції нижніх дихальних шляхів (інфекційне захворювання)
  • 5. Неонатальні захворювання (інфекційне захворювання)
  • 6. Ракові захворювання трахеї, бронхів і легенів
  • 7. Хвороба Альцгеймера та інші форми деменції
  • 8. Діарея (інфекційне захворювання)
  • 9. Цукровий діабет
  • 10. Хвороби нирок

 

Вбивця номер один

 

Основною причиною смертності залишається ішемічна хвороба серця - на неї припадає 16% всіх смертей у світі. За останні 20 років кількість смертей від цієї хвороби зросла більш ніж на 2 млн - до майже 9 млн на рік.

Неонатальні захворювання - на п'ятому місці загальносвітового списку ВООЗ, але в країнах з низьким рівнем доходу вони залишаються головною причиною смерті.

До десяти головних причин смерті тепер також увійшла хвороба Альцгеймера та інші види деменції, в Європі і Америці вони опинилися на третьому місці в списку. Експерти ВООЗ підкреслюють, що від таких хвороб більше страждають жінки: на них припадає 65% смертей.

За минулі два десятиліття на 70% зросла смертність від діабету, насамперед  серед чоловіків. Найбільший приріст зафіксували у країнах Близького Сходу.

 

Інфекційні захворювання

 

Туберкульоз та ВІЛ/СНІД зникли з першої десятки причин смертності загалом по світу, хоча в африканських, азійських та інших країнах з низьким доходом вони залишаються серйозною загрозою для життя.

Найбільш небезпечними інфекційними захворюваннями залишаються хвороби нижніх дихальних шляхів, зокрема, вірусна пневмонія (саме вона найчастіше є причиною смерті під час Covid-19).

У 2019 році ці хвороби виявилися четвертою причиною смертності у світі (від них померли 2,6 млн людей), але в порівнянні з 2000 роком кількість померлих виявилася на 460 тис. нижчою.

У заяві ВООЗ наголошується, що її наступна доповідь "буде містити оцінки прямого і непрямого впливу пандемії Covid-19 на смертність".

Серед інших серйозних причин смертності за 2000-2019 роки ВООЗ визначає дорожньо-транспортні пригоди, особливо в Африці та на Близькому Сході.

Особливу увагу автори доповіді також приділяють кількості американців, які помирають від наркотиків. Це єдиний регіон у світі, в якому ця причина смертності опинилася в першій десятці.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Знайдено собаку

Знайдено собаку в районі Басового Кута, порода вовкособ.  

Знайдено техпаспорт на прізвище Сергатюк

Сьогодні ввечері у ТРЦ «Екватор» у Рівному знайшли загублений технічний паспорт на автомобіль Gelly, який зареєстрований на Сергатюка Ігоря Борисовича. Знайдений документ передали у магазин «ANDRE TAN».

Знайдено спанієля

В районі с. Велика Омеляна знайдено собаку породи спанієль. Тому, хто загубив улюбленця, прохання зателефонувати:      

Більше оголошень