Вчені розповіли, що буде з дітьми, які не випускають з рук телефони
Це може мати довгострокові наслідки
Для багатьох батьків поставити перед дитиною екран — перевірений і надійний спосіб розважити її та заспокоїти її.
Але, за останніми дослідженнями, такий спосіб має недоліки. Особливо це стосується довгострокових наслідків.
Вчені з Мічиганського університету дослідили, як капризних дітей від 3 до 5 років заспокоювали цифровими пристроями.
У дослідженні взяли участь 422 батьків і стільки ж дітей.
Дослідники виявили, що збільшення використання пристроїв як заспокійливих механізмів було пов’язане зі швидкими змінами настрою та підвищеною імпульсивністю.
Асоціація була особливо сильною у молодих хлопчиків і дітей, які вже мали ознаки гіперактивності, імпульсивності та сильного темпераменту. Схоже, що ці гаджети можуть завадити дітям розвивати власні способи регулювання емоцій.
- Використання мобільних пристроїв для заспокоєння маленької дитини може здатися нешкідливим, тимчасовим засобом для зменшення стресу в домогосподарстві, але це може мати довгострокові наслідки, якщо це регулярна стратегія заспокоєння, — вважає педіатр Дженні Радескі.
В ранньому віці пристрої можуть завадити дітям розвивати власні методи саморегуляції.
Автори дослідження підкреслюють, що помірне використання пристроїв може бути корисним і його не можна легко виключити взагалі. Але їх не слід використовувати як основний або частий спосіб для заспокоєння дітей.
Це не нова тема, і в минулому батьки були стурбовані тим, що діти проводили занадто багато часу перед телевізором або з відеоіграми. Однак сучасний досвід медіаспоживання набагато фрагментарніший, інтерактивніший і доступніший.
- Вихователі можуть відчути миттєве полегшення від використання пристроїв, якщо вони швидко й ефективно зменшать негативну та складну поведінку дітей. Це приносить задоволення як батькам, так і дітям і може мотивувати їх обох підтримувати цей цикл, - вважає Радескі.
Джерело: Sciencealert
Радіо Трек: НОВИНИ