Відкриття вчених для пацієнтів, які не говорять: За допомогою фМРТ можна читати думки

Це безконтактний метод

Люди завжди прагнули залізти у чужу голову і зрозуміти потік думок. Раніше для цього у мозок вживляли спеціальні чіпи. Тепер вчені Техаського університету вигадали новий спосіб – функціональну магнітно-резонансну томографію (фМРТ).

За допомогою фМРТ нейробіологи можуть відстежувати потік насиченої киснем крові через мозок.

Цей метод не є ідеальним, проте завдяки йому вчені можуть розшифровувати думки людини.

 

Це не означає, що вдасться відтворити дослівний переклад, проте цього достатньо, аби зрозуміти, про що саме думає піддослідний. 

Дослідження фМРТ

Першими піддослідними була жінка та двоє чоловіків, віком від 20 до 30. Учасники експерименту 16 годин слухали передачі. Потім спеціальний «декодер» порівняв патерни аудіо цих програм та патерни записаної активності мозку.

Програма фМРТ «доволі непогано» відновила оригінальні сюжети передач, які слухали піддослідні. Навіть виявила вигадані учасниками сюжети.

 

Застосування фМРТ

Наразі вчені працюють над удосконаленням декодера, бо він може відновити події, проте іноді плутається в тому, хто що робить.

Нейробіологи відзначили, що планують використати цю технологію для допомоги людям, які не можуть самостійно розмовляти та писати.

Джерело: Science Alert

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень