«Ваші казки тхнуть кацапською пропагандою», - українці розповідають про реальні зарплати за кордоном (ФОТО)

Та чи вдається щось відкласти?

У 2022 році українці збільшили ринок праці ЄС на 0,5-0,6%, а в окремих країнах — Польщі, Естонії, Чехії — зростання сягнуло 2%.

Польща

На початку 2023 року у Польщі проживало 2,3 мільйона українців, 65% з них були працевлаштованими, а 24% перебували у пошуку роботи.

В країні відкрито багато вакансій, які потребують фізичної праці. Саме на таку роботу влаштовується більшість українців.

Це робота

  • на складах,
  • виробництві,
  • на будівництві
  • у готельно-ресторанному секторі.

Також в Польщі фіксується дефіцит висококваліфікованих робітників, зокрема вчителів та медиків. Проте, щоб працевлаштуватись на таку роботу, необхідно підтвердити український диплом та знати польську мову на рівні B1-B2.

Середня заробітна плата у Польщі - 4 тисячі злотих на місяць.

Українці у Канаді

Німеччина

Українці, які оформили статус тимчасового захисту в Німеччині, мають право на працевлаштування.

Спеціалісти, які претендують на висококваліфіковані посади повинні підтвердити свій рівень знань та досвід (наприклад, працівники медичної сфери або освіти).

Одна з найоплачуваніших робіт в Німеччині, на яку можуть влаштуватися українці, належить до сектору охорони здоровʼя.

 

Наразі в країні спостерігається особлива потреба у вузькопрофільних фахівцях у психіатричні, реабілітаційні центри та оздоровчі пансіонати.

Також громадянам України пропонують роботу в гастрономії, на логістичних складах, де потрібно укомплектовувати товари, на підприємствах харчової, переробної промисловості та в автомобільній галузі.

Середня заробітна плата у Німеччині (на місяць) — 2000-5000 євро.

Чехія

Найактуальніший напрям роботи в Чехії для українців — працівник з виробництва запчастин, адже в Чехії працює багато виробництв: від збору вентиляторів та кондиціонерів до автомобілів.

Чимала кількість українців започаткували у Чехії власну справу. У 2022-му році 8,5 тисячі українців отримали ліцензію на індивідуальну підприємницьку діяльність, що на 5,5 тисячі більше, ніж за рік до того.

Рівень заробітної плати у Чехії залежить від регіону та сфери діяльності.

Середня винагорода коливається в межах 18-35 тис. крон на місяць.

Найбільше заробляють інженери.

Естонія

В Естонії для українських біженців доступні 7 тис. вакансій, які пропонує Фонд страхування на випадок безробіття.

Серед українських біженців з тимчасовим захистом найпоширенішою є професія прибиральника, а для тих, хто має посвідки на проживання, найпопулярнішою професією є зварювальник.

Середня зарплата в Естонії коливається в межах 1600 євро на місяць.

Італія

Більшість українців в Італії працюють на заводах, у магазинах, готелях, компаніях з обслуговування, а також у сфері сільського господарства.

Популярною є вакансія пакувальника на заводах з виготовлення тютюнової продукції, шоколаду, морепродуктів, одягу, косметики тощо.

Середня заробітна плата в країні на вказаних посадах – 1500 євро.

Іспанія

Ринок праці Іспанії потребує працівників зі сфери туризму та готельно-ресторанного бізнесу, лікарів, будівельників, сільськогосподарських спеціалістів.

Більшість жінок працює доглядальницями, нянями, перукарями, кухарками, офіціантками, посудомийницями та прибиральницями.

Рівень заробітної плати в країні:

  • працівники туристичної галузі (готельний персонал, аніматори) — 900-1500 євро;
  • ресторанний персонал (офіціанти, кухарі) — 900-1500 євро;
  • садівники — 1000-1500 євро.

Особливості працевлаштування українців у Європі

Більшість українців у Європі працюють на посадах, які не потребують відповідного рівня кваліфікації.

47% всіх українців, які вже працевлаштувалися за кордоном, пішли працювати на посади значно нижчого рівня, ніж вони працювали в Україні. Насамперед це пов’язано з мовним барʼєром та відсутністю відповідних вакансій.

При працевлаштуванні медсестер, архітекторів та інженерів необхідно підтвердити свій рівень кваліфікації або повторно пройти навчання. Також залежно від країни Вам можуть запропонувати пройти адаптаційні чи професійні курси, оформити ліцензію чи реєстрацію тощо.

Найбільше українців за кордоном сьогодні працюють у сфері громадського харчування та у готельному бізнесі.

 

Найпоширеніші посади — покоївки, офіціанти, прибиральники. Багато українок знайшли себе у сфері косметології. В IT-галузі залучено 15% українців, а на виробництвах — 12%.

У коментарях до матеріалу finance.ua українці діляться своїм досвідом проживання та роботи за кордоном.

Зокрема розповідають про високий відсоток податків за кордоном, а також про обмаль коштів, які залишаються після оплати квартири, комунальних послуг і витрат на харчування та проїзд.

syrotukmihail

Не сказано в написаному скількі знімають денних зарплат за незначну помилку чи не дай Бог за пошкодження. Часто і не з твоєї вини...

А також не сказано скількі ти винен посереднику якщо працевлаштувався через нього, бо іншого виходу не було. І скількі разів такий «помічник» взагалі не виплачує останньої платні, коли ти відмовляєшся від його «допомоги».

 

alexnikopol1975  

Коментатори,а ви самі працювали десь за кордоном?
Бо ваші казки про «супер пупер», які податки, вартість житла і всього іншого трохи тхнуть або касапською пропагандою , або глибокими думками людини , що в сусідню область ніколи не іздила.

 

Зарплата в Чехії- будівництво 36-42 тисячі корун.
Завод де роблю я 32-37 тисяч корун
Мінімальна 18 тисяч.
За гуртожиток сімейного типу-7200 з двох.
Їжа 10- 12 тисяч
Телефон ,інтернет, безліміт по Европі і 300 хвилин в Україну - 2600 на двох
Все інше - в кишені.
Правда- нічого не вдається відкладати.
Бо допомагаємо дітям і ЗСУ...

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петеренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петеренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

На Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою

Сьогодні, 21 липня, о 15:20 на зупинці вул.Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою.

Більше оголошень