В Україні таки з’явиться нова АЕС

Поблизу Чигирина на Черкащині

Нову атомну електростанцію побудують у селищі Орбіта поблизу Чигирина на Черкащині. Днями місто відсідав представник «Енергоатому» Сергій Костенко.

Зведення АЕС на цьому місці планували ще у 70-х роках минулого століття, втім роботи так і не розпочали через аварію на ЧАЕС. Документи тоді архівували, а проєкт заморозили на десятки років.

 

Нову АЕС проєктуватимуть уже за сучасними вимогами. Місце підходить для атомної станції, адже поблизу є водойма та й до наявних високовольтних ліній електропередач – недалеко.

Спочатку на місці майбутнього будівництва мають провести геодезичні дослідження. А нова станція створить чимало нових робочих місць та збільшить генерацію електроенергії.

Нагадаємо, Україна підписала меморандум з Weistinghouse Electric, яким передбачено будівництво 5 нових енергоблоків. Два з них добудують на Хмельницькій АЕС, і ще 3, очевидно, у Чигирині.

Джерело: today.ua

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень