В Україні заговорили про віялові відключення електроенергії

Через дефіцит вугілля на теплових електростанціях 

Як роз’яснює НВ Бізнес, за підсумками 2020 року частка ТЕС і ТЕЦ в структурі української генерації електроенергії склала близько 35%.

Основним паливом для них було вугілля.

На відміну від атомної енергетики, яка забезпечує стабільне базове навантаження на енергосистему, тепловики можуть швидко змінювати навантаження на свої блоки: збільшувати або зменшувати обсяги генерації. А у порівнянні із відновлювальною енергетикою, частка якої активно зростає — вони більш прогнозовані, тому що не залежать від примх природи: сонця та вітру.

Тому ТЕС і ТЕЦ є основою, так званої, маневрової генерації, яка допомагає забезпечувати різкий приріст попиту в пікові години — вранці і ввечері.

Думку продовжує Комсомольська правда в Україні, що відзначає зростання рівня теплової генерації, а відтак – подальше зниження запасів вугілля, оскільки зараз багато українців гріють свої оселі електрикою. 

Якщо на початку тижня на складах було близько 800 тисяч тонн вугілля, то вже в середу запаси впали до 784 тисячі тонн. Згідно з планом, на цю дату на складах повинно було бути майже в 4 рази більше вугілля - 2,842 млн т.

Як розповів виданню енергетичний експерт Юрій Корольчук, купити на зовнішніх ринках вугілля зараз проблематично через його масову закупівлю Китаєм, для якого блекаути цьогоріч стали нормою через енергетичну кризу.

Саме Китай зараз вигрібає вугілля, де тільки можна, і через це ростуть ціни на цей вид палива.

У такій ситуації Україні, швидше за все, доведеться вибирати між віяловими відключеннями електроенергії в умовах дефіциту вугілля на ТЕС або закупівлею імпортної електрики.

Купувати електрику у ЄС ми не можемо з технічних причин - українська енергосистема досі синхронізована з енергосистемою країн колишнього СРСР.  

До кінця місяця діє мораторій на імпорт електроенергії з РФ і Білорусі. Між тим, на двох з трьох теплових електростанцій державної енергогенеруючої компанії «Центренерго» запасів вугілля вистачає на 1-3 дні роботи.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Знайдено акіту

В районі Басового Кута знайдено собаку породи акіта. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати  

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Знайдено техпаспорт

Знайдено техпаспорт на автомобіль «Мазда». Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень