ЧАЕС може стати ядерною бомбою в руках агресора: Україна направила офіційну заяву до МАГАТЕ

У сховищах відпрацьованого ядерного палива знаходиться більше 22000 відпрацьованих тепловиділяючих збірок реактору

Чорнобильська АЕС - фото з мережі
Чорнобильська АЕС - фото з мережі

Наразі Україна фактично втратила контроль над ядерними і радіаційними об’єктами у зоні відчуження. Внаслідок вчорашнього захоплення військами РФ території зони ЧАЕС збільшився рівень радіації.

Україна поінформувала про це МАГАТЕ, адже такі дії Росії - пряме порушення Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року. Дані конвенції стосуються захисту жертв міжнародних збройних конфліктів.

Міжнародна агенція з атомної енергії або МАГАТЕ (англ. International Atomic Energy Agency) - провідний світовий міжнародний урядовий форум науково-технічної співпраці в області мирного використання ядерної технології.

Справа в тому, що у СВЯП-1 та СВЯП-2 (сховища відпрацьованого ядерного палива) знаходиться більше 22000 відпрацьованих тепловиділяючих збірок реактору. У руках агресора така кількість плутонію-239 може стати ядерною бомбою, що перетворить тисячі гектарів у мертву безжиттєву пустелю.

Наслідками захоплення окупаційними військами Чорнобильської зони стане руйнування інфраструктури та об’єктів, які захищають Європу та світ від наслідків Чорнобильської катастрофи. Гуманітарні та екологічні наслідки такої катастрофи не матимуть кордонів, не стосуватимуться НАТО або ЄС, вони будуть мати жахливі наслідки для людей. - пишуть у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень