В Україні дефіцит електроенергії. Роботу яких приладів треба обмежити

Особливо з 19:00 до 22:00

Енергосистема України працює в умовах дефіциту. Про планові знеструмлення у містах наразі не йдеться, втім «Укренерго» закликає економити ресурс.

Причину дефіциту вже добре відомі українцям: пошкодження ТЕС, ГЕС, планові ремонти на АЕС і підготовка мережі до роботи взимку.

Укренерго радить українцям обмежити споживання електрики та не вмикати потужну побутову техніку в такі години:

  • вранці – з 8 до 11 години;
  • увечері – з 17:00 до 23:00.

Це дає змогу зменшити навантаження на магістральні мережі. Крім того, перенесення використання енергомістких приладів на час з 23 години вечора до 7 ранку дозволить суттєво економити на платіжках. Для цього потрібно встановити двозонні або тризонні лічильники.

Економія електроенергії в пікові години – які прилади потрібно вимкнути

  • кондиціонер;
  • бойлер;
  • пральну машину;
  • електроплиту;
  • традиційні лампи розжарювання (альтернатива – замінити на LED).

Електрочайники

Українців закликають відмовитися від електрочайників, та гріти воду на газу, там де це можливо. Якщо іншої можливості немає – то пам'ятайте, для економії електроенергії в чайник треба наливати стільки води, скільки треба використати за один раз.

Кондиціонери

Кондиціонер не потрібно постійно вмикати та вимикати. Річ у тому, що найбільше електроенергії він споживає під час первинного охолодження повітря до встановленої температури. Тому в межах літньої економії логічно використовувати кондиціонер з 11 до 17 години й за необхідності вночі після 23 години, не вимикаючи, а відключати тільки на години пік.

Також встановіть ощадний режим роботи кондиціонера. Замість 23 градусів, встановіть 25, це вже суттєво зекономить світло. Вчасно проводьте обслуговування кондиціонера.

Холодильник

Цей прилад вимкнути не вдасться. Тож пам'ятайте правила ощадливого користування:

  • ставити в холодильник продукти охолоджені до кімнатної температури;
  • уникати непотрібного відчинення дверцят, не залишати їх надовго відчиненими;
  • залишати вільний простір для циркуляції прохолодного повітря, це дає змогу зберегти температуру та мінімізувати включення режиму активного охолодження;
  • використовувати акумулятори холоду, сухий лід або пляшки із замороженою водою, щоб холодильник довше «тримав холод», не включаючись на охолодження (потрібно регулярно оновлювати «запас» у камері).

Джерело: OBOZREVATEL

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному втрачено сумку з дитячими речами

Втрачено чорну сумку - шопер з малюнком палаючий кремль в районі Автовокзалу, садок 56. В сумці були дитячий рюкзак та дитяча сумочка з іграшковим птахом папугою. 

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

Більше оголошень