В російському полоні є ще близько 800 азовців, понад 40 з них – жінки, є вагітні  

Також серед полонених є люди похилого віку

Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Керівниця відділу у роботі з полоненими та їхніми сім'ями Патронатної служби Азову Ольга Кравченко розповіла, що в російському полоні перебуває ще близько 800 азовців, з них більш ніж 40 жінок, серед них і є вагітні.  

Росіяни не надають належної підтримки вагітним, які перебувають у полоні, тож їх потрібно повертати на підконтрольну Україні територію. У полоні також залишилось багато людей похилого віку, в яких, крім бойових травм, є ще хронічні захворювання.

У полонених, які вийшли, ми побачили майже у 90% крайню стадію анорексії, моральне та психологічне виснаження, в такій стадії, що ми просто були шоковані. (...) Поранення — застарілі осколкові та вогнепальні у важкій запущеній формі, адже лікування належного ні на Азовсталі, ні в полоні не було.

 

Всі осколки залишись у хлопців та дівчат всередині тіла, які потрібно оперувати. Є такі травми, як перебиті сухожилля та втрата органів зору. Велику різницю у стані здоров'я полонених військових бачимо між першим обміном — 3 місяці тому, і другим — 21 вересня, – каже Ольга Кравченко.

Всім, хто звертається до нашої служби щодо інформації про родичів у полоні, повідомляємо, що наразі ми не можемо опитувати повернених військових з полону, адже хлопці ще не готові до розпитувань. Зараз така стадія, що ми можемо тільки слухати те, що вони кажуть. Коли ми ставимо питання, то бійці знічуються та кажуть, що не пам'ятають…

 

Тобто наші воїни ще не готові до такого діалогу. Тому наберіться всі терпіння — коли буде можливість, ми їх опитаємо: кого вони бачили, що відомо бійцям, кому хтось «привіт» передавав. Тоді вже ми зможемо зв'язатися з родичами та передати інформацію, але, на жаль, не зараз, не найближчим часом, – зауважила Ольга Кравченко.

Джерело: Патронатна служба Азову «Янголи Азову»  

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петеренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петеренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

На Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою

Сьогодні, 21 липня, о 15:20 на зупинці вул.Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою.

Більше оголошень