В Польщі готові відкрити більше українських шкіл, але фінансувати їх має Київ

Україна має подбати про умови заробітчан у Польщі – власним коштом

Польське МЗС очікує від українських колег пропозицій щодо забезпечення прав на отримання освіти рідною мовою для українців, які проживають у Польщі.

Зараз в Польщі діють чотири школи з українською мовою викладання. Однак набагато більша кількість шкіл мають часткове викладання українською окремих предметів або для окремих класів.

До слова, таке навчання фінансується з держбюджету Польщі в рамках забезпечення прав нацменшин, які живуть на території країни.

Але зараз в польському уряді очікують від України пропозицій щодо створення шкіл для українців в Польщі, фінансування яких візьме на себе Київ.

Мовляв, Польща має міжнародні зобов’язання поважати права національних меншин, в тому числі і на освіту рідною мовою. І ці вимоги виконує.

Про це повідомив в інтерв’ю «Європейській правді» високопоставлений польський дипломат, який побажав залишитись анонімним.

В даному випадку мова йде не про нацменшини — люди, які приїхали до Польщі працювати, згідно з міжнародними нормами трактуються як мігранти, і вони таких прав не мають.

Тому Польща сподівається на те, що Україна виділить кошти для створення нових шкіл з українською мовою викладання.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Микола Кульчинський

Микола Кульчинський

Знайдено собаку

Знайдено собаку в районі Басового Кута, порода вовкособ.  

Знайдено техпаспорт на прізвище Сергатюк

Сьогодні ввечері у ТРЦ «Екватор» у Рівному знайшли загублений технічний паспорт на автомобіль Gelly, який зареєстрований на Сергатюка Ігоря Борисовича. Знайдений документ передали у магазин «ANDRE TAN».

Знайдено спанієля

В районі с. Велика Омеляна знайдено собаку породи спанієль. Тому, хто загубив улюбленця, прохання зателефонувати:      

Більше оголошень