В Польщі готові відкрити більше українських шкіл, але фінансувати їх має Київ

Україна має подбати про умови заробітчан у Польщі – власним коштом

Польське МЗС очікує від українських колег пропозицій щодо забезпечення прав на отримання освіти рідною мовою для українців, які проживають у Польщі.

Зараз в Польщі діють чотири школи з українською мовою викладання. Однак набагато більша кількість шкіл мають часткове викладання українською окремих предметів або для окремих класів.

До слова, таке навчання фінансується з держбюджету Польщі в рамках забезпечення прав нацменшин, які живуть на території країни.

Але зараз в польському уряді очікують від України пропозицій щодо створення шкіл для українців в Польщі, фінансування яких візьме на себе Київ.

Мовляв, Польща має міжнародні зобов’язання поважати права національних меншин, в тому числі і на освіту рідною мовою. І ці вимоги виконує.

Про це повідомив в інтерв’ю «Європейській правді» високопоставлений польський дипломат, який побажав залишитись анонімним.

В даному випадку мова йде не про нацменшини — люди, які приїхали до Польщі працювати, згідно з міжнародними нормами трактуються як мігранти, і вони таких прав не мають.

Тому Польща сподівається на те, що Україна виділить кошти для створення нових шкіл з українською мовою викладання.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Микола Кульчинський

Микола Кульчинський

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень