Українкам у Польщі вже скоро доведеться шукати собі роботу

Що змінюється для біженців після скасування компенсації за житло

У Польщі працевлаштувалося понад 270 тис. біженців з України, більшість із яких становлять жінки. Однак не всі вони вийшли на роботу. Зокрема і тому, що деякі з них доглядають за дітьми.

Тим, хто планує залишатися у Польщі після завершення 120-денного строку перебування, усе-таки доведеться йти на роботу, адже державні виплати припиняться і потрібно буде якось себе забезпечувати.

Наразі уряд Польщі компенсує українцям частину витрат на житло. Ціни на оренду зростають, і будуть рости й надалі. Крім того, українців, які живуть в готелях, невдовзі виселятимуть з них і їм також доведеться шукати нове помешкання.

У лютому-квітні багато поляків поселяли українських біженців у себе безкоштовно на знак солідарності й підтримки. Але війна триває вже 5-ий місяць і місцеві мешканці не можуть більше безкоштовно допомагати українцям.

Згідно з опитуванням польського Інституту ринкових і громадських досліджень (IBRIS), понад 70% опитаних поляків вважають працевлаштування українських біженців необхідною умовою для того, щоб вони могли залишилися в країні.

 

Це також пов'язано з погіршенням економічної ситуації в Польщі.

Українкам, які шукають роботу у Польщі, фахівці з працевлаштування радять переїжджати у менші міста, де є промислові підприємства і, відповідно, робочі місця.

Щоб зекономити на житлі, можна знайти роботу з проживанням – більшість крупних агенцій працевлаштування надають таку можливість.

Для тих же, хто не може знайти бажану роботу через незнання польської мови, радимо не боятися освоювати нові для себе професії, а паралельно вчити мову. Тим більше, для українських біженців є спеціальні безкоштовні курси.

Джерело: today.ua

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень