Квиток в один кінець? Чи можуть українські біженці повернутись з Польщі і потім знову виїхати

Є певні обмеження

На четвертому місяці війни чимало українських біженців, що виїхали до Польщі, хочуть повернутись на Батьківщину.  Проте їх зупиняє недосконале знання польського законодавства щодо цього питання та сумніви у тому, чи зможуть вони повернутись у разі чого знову до Польщі.

Українські дипломати у Польщі все докладно пояснили.

— Громадяни України, які в будь-який момент під час перетину кордону оголосили про виїзд з України у зв’язку з метою отримання захисту в Польщі, можуть протягом 18 місяців з 24 лютого цього року вільно виїжджати з Польщі та їх повернення до Польщі в цей період буде законним.

При цьому дипломати підкреслили, що громадяни України, які в’їжджають до Польщі, щоразу повинні повідомляти про мету своєї подорожі в рамках прикордонного контролю.

Так, задекларувавши своєю метою в’їзду до Польщі – необхідність отримання захисту у зв’язку із війною в Україні, громадяни України мають можливість на набуття права на легальне перебування, про яке йдеться вище, — пояснили таку вимогу у консульстві.

При цьому там наголосили, що є певні обмеження щодо термінів відсутності українських біженців у Польщі.

Громадянин України втрачає право легального перебування в Польщі протягом 18 місяців, починаючи з 24 лютого ц.р., у разі одноразового виїзду з території Польщі строком більше одного місяця, а не коли сума коротких виїздів перевищить цей термін — роз'яснили у консульстві.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень