Зміни для українців в Європі: деякі країни відмінили безкоштовний проїзд для біженців
У більшості країн громадський транспорт залишається безкоштовним
З початку повномасштабного нападу росії на Україну, Європа не лише відкрила свої кордони для наших біженців, а й дозволила їм безоплатно пересуватися країнами. Втім, з 1 червня деякі країни ЄС змінюють правила користування громадським транспортом.
У більшості країн українцям все ще можна їздити безкоштовно. Для цього потрібно мати при собі український паспорт або безкоштовний квиток, який можна взяти у касах на вокзалі чи в кондуктора.
Втім, деякі європейські держави уже з 1 червня частково скасовують вільний проїзд. Це Польща, Швейцарія, Німеччина, Болгарія та Чехія. Проїзд стане не безкоштовним, але пільговим.
Нові правила в Польщі
Українці почнуть платити у міському транспорті Варшави. Щодо регіональних потягів компанії PKP Intercity, то безкоштовними залишаться лише певні напрямки.
Якщо раніше біженці з України мали змогу подорожувати потягами PKP Intercity по всій Польщі, то з початку червня безоплатний проїзд буде лише на маршрутах до і від тих міст, які розташовані полько-українському кордоні. Це Хелм, Дорогуськ, Люблін, Грубешів, Перемишль, Загоже, Ярослав та Жешув.
Безкоштовний квиток можуть отримати:
- жінки
- діти до 18 років
- чоловіки старше 60 років
- чоловіки у віці 18-60 з інвалідністю.
Щоб вільно користуватися потягами PKP Intercity потрібні такі документи:
- паспорт, що підтверджує перетин кордону після 24 лютого;
- документ з фотографією, що підтверджує особу;
- повідомлення про присвоєння номера PESEL;
- проїздний квиток з України до Польщі.
Вимоги інших країн Європи
Німеччина вводить проїзний на всі види міського транспорту в будь-якому місті та регіональних поїздах - 9 євро.
У Чехії абонемент на всі види місцевого громадського транспорту обійдеться майже в 7 євро.
Пам'ятайте, що правила проїзду для українців у громадському транспорті країн ЄС з 1 червня можуть змінитися і в інших країнах, тому краще перевіряйте актуальну інформацію на спеціальному сайті Європи для українських біженців.
Джерело: APnews
Радіо Трек: НОВИНИ