Українцям розповіли про видачу кредитів під час війни

Як змінилися правила видачі кредитів після запровадження в Україні воєнного стану

У зв'язку із запровадженням воєнного стану більшість великих банків, що працюють в Україні, оголосили про кредитні канікули й пообіцяли не нараховувати пеню і штрафи за прострочення.

Водночас рішення про видачу чи зупинку видачі кредитів кожен банк приймає індивідуально. Те саме стосується і заморожування кредитних лімітів.

«Сьогодні» зробило запити до найпопулярніших банків країни і з’ясувало, що... видача кредитів припинена.

ПриватБанк

Там наголошують, що видавати споживчі кредити в умовах воєнного часу просто неможливо.

Фізособи можуть користуватися кредитним лімітом на картках обсягом, встановленим до війни. Споживчі кредити за умов воєнного часу видавати фізично неможливо. Бізнес також може користуватися наявними кредитними коштами та лімітами в межах, встановлених до війни, – заявили у пресслужбі ПриватБанку.

 

ПУМБ

Там також заявили, що видача кредитів та оформлення розстрочок призупинена, однак можливість користуватися кредитним лімітом для активних користувачів залишилася.

Монобанк

І цей банк не став винятком:

Кредитний ліміт нині можна використовувати тільки при розрахункових операціях, але видача нових кредитів призупинена, – відповіли у Monobank.

 

Чи потрібно зараз платити за кредитом?

Згідно з чинним законодавством, військові дії не звільняють громадян від їхніх боргових зобов'язань і не анульовують кредити.

Втім, українські банки пішли на зустріч та запровадили так звані кредитні канікули для своїх клієнтів. Це означає, що якийсь час можна не платити за «тіло»  кредиту та усілякі відсотки.

ПриватБанк, наприклад, як і Ощадбанк, оголосив кредитні канікули на 3 місяці.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень