Дистанційка повертається: Міносвіти анонсувало, яким буде навчання після вимушених канікул
Тобто, вже з понеділка
Адже, вимушені канікули з введенням воєнного стану були запроваджені на два тижні 25 лютого 2022.
Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет розповів про організацію освітнього процесу у закладах освіти:
Дванадцятий день війни. Бойові дії в окремих регіонах продовжуються, і наше головне завдання – зберегти життя кожного громадянина нашої держави. В той же час ми відслідковуємо і бачимо, що є регіони, в яких ситуація більш спокійна і вони МОЖУТЬ ПРОДОВЖИТИ ОСВІТНЮ ДІЯЛЬНІСТЬ.
САДОЧКАМ рекомендовано тимчасово ПРИЗУПИНИТИ ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС.
У зв’язку з тим, що в частині регіонів України зберігається реальна загроза для життя та здоров’я мирних мешканців, а в більшості регіонів по кілька разів на день оголошується повітряна тривога, рекомендуємо після завершення канікул організовувати роботу закладів освіти в залежності від конкретної ситуації:
- ТИМЧАСОВЕ ПРИЗУПИНЕННЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ (виконання працівниками закладів освіти заходів та завдань, що визначені військово-цивільною адміністрацією);
- ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ЗА ДИСТАНЦІЙНОЮ ФОРМОЮ НАВЧАННЯ (за погодженням з військово-цивільною адміністрацією).
Для учнів закладів загальної середньої освіти З ЧИСЛА ТИМЧАСОВО ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ (особи, які внаслідок агресії РФ евакуйовані з місця постійного проживання) навчання також може бути організовано за заявою одного з батьків за індивідуальною формою: екстернатною, сімейною (домашньою).
Учні з числа внутрішньо переміщених осіб можуть тимчасово відвідувати (за заявою одного з батьків) заклади загальної середньої освіти за місцем тимчасового перебування.
Міністр звернув увагу на дітей з особливими освітніми потребами. Рекомендуємо розглянути можливість надання таких послуг дистанційно, у тому числі для внутрішньо переміщених осіб:
- розміщення завдань та рекомендацій на сайті закладу;
- створення груп із батьками, учнями у соціальних мережах (Viber, Telegram, WhatsApp тощо);
- використання електронних платформ (ZOOM, Google Clasroom тощо);
- проведення скайп-конференцій;
- спілкування в телефонному режимі; листування через електронну пошту тощо.
У ЗАКЛАДАХ ПРОФТЕХОСВІТИ: теоретичну частину освітньої програми після завершення канікул рекомендовано організувати з використанням технологій дистанційного навчання, що не передбачає відвідування закладів освіти її здобувачами та педагогічними працівниками.
Для проведення практичної частини (виробничого навчання та виробничої практики) задіяти навчальні майстерні, лабораторії, полігони, а також місця, відведені для проходження практики, на підприємствах. У разі, якщо виробничу практику здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти неможливо організувати у звичайному режимі, створити можливість її проходження з використанням технологій дистанційного навчання.
Для учнів першого-другого курсу можливе перенесення годин теоретичного та практичного навчання на наступний навчальний рік.
КОЛЕДЖАМ ТА УНІВЕРСИТЕТАМ після завершення канікул також рекомендовано
розпочати освітній процес у залежності від безпекової ситуації в регіонах, де ситуація дозволяє розпочати освітній процес у дистанційному чи змішаному форматі.
Радіо Трек: НОВИНИ