У Верховній Раді хочуть захистити бджіл від отруйних пестицидів

Нардеп Дмитро Соломчук просить колег підтримати законопроєкт

Маркувати пестициди задля захисту бджіл пропонує народний депутат і офіційний представник президента на Рівненщині Дмитро Соломчук.

Політик зареєстрував законопроєкт про зміни до закону «Про пестициди та агрохімікати» щодо вдосконалення вимог маркування.

Своїх колег він просить підтримати цей проєкт закону.

Незабаром розпочнуться весняно-посівні роботи та обробіток пестицидами полів.  З усіх регіонів України, як завжди, посиплються повідомлення про отруєння бджіл.

 

Через неякісні пестициди та агрохімікати, недотримання правил використання і обмежень, кожного року гине близько 40-45 тис. бджолиних родин. Фінансові втрати пасічників колосальні, адже одна сім'я бджіл – це мінімум 2000 грн і тонни недоотриманого меду (а ми по меду найкращі у світі!), - пояснює Дмитро Соломчук.

За його словами, сьогодні вже діє електронна реєстрація бджолосімей, попереднє повідомлення про обробіток тощо, але це не розв'язує проблему.

Налагодити спільну мову між фермерами та бджолярами може лише вдосконалення законодавства України.

Відповідно, норми ЗУ «Про пестициди та агрохімікати» потребують перегляду та вдосконалення згідно із законодавством ЄС: встановлення чітких вимог до маркування (нанесення інформації на етикетку) кожної одиниці пестицидів і агрохімікатів з обов’язковим зазначенням щодо їх впливу на нецільові об’єкти, у т.ч. на бджіл.

Простими словами - є пестициди, що можна використовувати тільки в нічний час (з періодом розкладу орієнтовно 4 год), і на пакуванні таких має бути знак у вигляді перекресленої бджілки (тобто безпечно для бджіл).

 

А є хімікати, що можна використовувати й під час льоту бджіл та це має бути зазначено також відповідним знаком на етикетці, - розповідає нардеп.

Тож саме маркування продукції, спираючись на досвід Євросоюзу, дозволить не лише значно підвищити рівень обізнаності фермерів, а й органів, що контролюють використання пестицидів та агрохімікатів. 

Маркування убезпечить від ризиків негативного впливу пестицидів на бджіл (в т.ч. на людей), спростить притягування до відповідальності недоброчесних аграріїв.

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Знайдено самокат

В районі Лебединки знайдено дитячий самокат. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень