У свердловині вода, як із септика: нова загроза для рівнян?
Кажуть каналізування приватного сектора врятує рівнян
На сесії міської ради депутати проголосували за зміни до спеціальної програми, яка мала б врятувати Устю та Басівкутське озеро, а ще каналізувати прилеглі до водойм вулиці. Тож це голосування фактично дало старт тривалому процесу порятунку водойм, а також рівнян, які проживають біля озера. Про це неодноразово говорили депутати міської ради Микола Бляшин та Олександр Довжаниця.
Зокрема, Микола Бляшин неодноразово зауважував:
Каналізація Басового Кута – це екологія і здоров’я мешканців цілого мікрорайону. Це не якесь благо чи бонус, це нормальна потреба для цивілізованого світу.
Експерти акцентують увагу на тому, що озеро Басів Кут забруднюють саме стоки із септиків. Окрім того септики забруднюють підземні води. У багатьох людей є криниці, а у Новому Дворі наприклад багато свердловин. Вода у них брудна.
Дослідження води із такої свердловини проводив експерт з водопостачання та каналізації Борис Шевчук:
Я якось досліджував якість води із свердловини у районі., відомому нам як Царське село. Свердловина на глибині 25 метрів. Люди, які мають центральне водопостачання все одно економлять і ще й думають, що з свердловини буде чистіша вода. Так от дослідження показали, що та вода забруднена нітратами та нітритами. І найголовніше, що забруднення свіжі, тобто у воду постійно потрапляють стоки. У тебе свердловина на глибині 25 метрів, а у сусіда септик на глибині 4-5 метрів. Відходи з септика просто потрапляють у підземні води.
Микола Бляшин та Олекандр Довжаниця одноголосно зауважили, що нині в Рівному чистими можуть бути лише свердловини глибиною у сто метрів.
І депутати, і експерти зауважують, що це проблема серйозна, адже люди фактично п’ють воду із септиків.
В результаті рівняни частіше хворіють на онкологічні захворювання, резюмували експерти.
Радіо Трек: НОВИНИ