У Рівному встановлять пам’ятний знак дослідникам Антарктиди

Дозволив це зробити міський голова Рівного Володимир Хомко, підписавши відповідне розпорядження

Павло Тарасович в Антарктиді (фото з його сторінки у Фейсбук)

Ініціатором встановлення пам’ятного знака став керівник Центру надання адмінпослуг Рівненської райдержадміністрації  Павло Тарасович. Адже він – один з дослідників Антарктиди. Побував в антарктичній експедиції у 2000-2001 роках.

Павло Тарасович каже, що йому стало прикро, коли під час святкування 70-річчя створення області ніхто й  не згадав про внесок в науку чотирьох дослідників Антарктиди з Рівного, в тому числі і його. Тож, щоб нащадки знали і пам’ятали про те, що мешканці Рівного досліджували Антарктиду, порадився з іншими колегами- учасниками експедицій і вирішив за власний кошт і кошт благодійників встановити у парку імені Шевченка пам’ятний знак.

Павло Тарасович на Польській Антарктичній станції Генрик Аркцтовськи

Розповідає Павло Тарасович:

Це буде камінь. А на камені буде дошка з написом і, можливо, думаю, треба буде перерахувати на ній тих, хто бував в Антарктиді. Такий пам’ятний знак дослідникам Антарктиди (а в нас аж чотири людини там було), думаю, заслуговує того, щоб у Рівному він був. Тим більше - в парку, а парк культури – це місце, куди приходять місцеві жителі і гості. Визначили місце в парку під знак, де є три стежки, і такий є там острівець. Повз нього будуть проходити люди весь час. Такого знака в Україні ще нема. 

Скільки коштуватиме пам’ятний знак – Павло Тарасович поки що сказати не може. Пояснює, що підрахунків ще не робили.

Нині вже готовий примірний ескіз пам’ятного знака і отримані всі необхідні погодження на його встановлення.

Приблизний ескіз пам'ятного знака

Встановити пам'ятний знак обіцяють за кілька місяців. На урочистості з цієї нагоди, каже Павло Тарасович, запросять дослідників Антарктиди з інших міст, серед них будуть і відомі можновладці. 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Мирослава Опанасик

Мирослава Опанасик

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли посвідчення військового

На вулиці Шевченка у Рівному знайшли посвідчення військового. Документ виданий на ім'я Татаріна Бориса Петровича. За детальнішою інформацією варто звертатися за номером - 096 795 83 31

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

Більше оголошень