«Критикують провокатори», - влада про розкритикований городянами майбутній пам'ятник у центрі Дубна

У райцентрі Дубно на Рівненщині збираються встановити пам'ятник борцям за волю і незалежність України. Дехто з городян його розкритикував і навіть закликав виходити на майдан, щоб протестувати проти нової скульптури

Майдан Незалежності у Дубні

Дехто з городян у соцмережі Фейсбук розкритикував скульпутру, яку збираються встановити у центрі Дубна. Ми писали про це у публікації  Проти «козака, який здається і на переляканому коні» дубенчан закликали виходити на Майдан

Ці несхвальні відгуки дубенчан прокоментував заступник міського голови Дубна Василь Скринчук:

Оці думки, які звучать, - це їхня особиста думка, і вони - на їхній совісті. Всі ті закиди, що хвіст не так у коня, чи дивиться не туди, - це суб’єктивні враження громадян, які, може, не мають особливого стосунку до архітектури. Ну, в кожної людини є свій погляд. Була критика стосовно того, що козак тримає над собою шаблю в піхвах і висмикує. Вони стверджують, що це ознака приниження. Хоча насправді цей жест означає тільки одне: козак підготувався до останнього свого бою. Тобто він піднімає шаблю з піхвами, викидає їх і більше вони не потрібні. Всі ці звинувачення, які лунають, не можна видавати за думку всієї громади. Це говорить якась частина корисно стурбованих диванних патріотів і вдало замаскованих провокаторів, бо у міського голови є якісь опоненти, які намагаються йому нашкодити і вдаються до всіх можливих засобів.

Василь Скринчук пояснив, що ідея встановлення цього пам'ятника виникла ще 20 років тому. Тодішній міський голова Дубна Едуард Шубін хотів гідно вшанувати 900-ліття міста, причому не тільки заходами, а зробити щось таке, що назавжди запам’ятається дубенчанам. Тож після консультацій з фахівцями, депутатами, громадськістю, було вирішено повністю реконструюварти центральний майдан міста і встановити на ньому величний пам’ятник. І у 1996 році Дубенський міськвиконком влаштував всеукраїнський конкурс на проект такого пам'ятника.

Розповідає Василь Скринчук:

На розгляд журі, до складу якого входили три академіки, членкори, професори в галузі архітектури і скульптури, громадські діячі Дубна та Рівного, було подано понад 10 робіт творчими колективами Києва, Дубна, Чернівців. Роботи протягом місяця експонувалися в залі засідань міськивконкому. Відвідувачі залишали свої думки у книзі відгуків, яку пізніше було передано у державний історико-культурний заповідник на вічне зберігання. У ЗМІ висвітлювалося це питання. Журі віддало перевагу роботам: козак на коні - київського скульптора Володимира Шолудька та капличка скульптора Загайкевича. Ці роботи доповнювали одна одну і утворювали загальну композицію.

Проект каплички, який нині чомусь забуто, як пояснив Василь Скринчук, був відібраний невипадково. Бо тоді, коли 900-ліття Дубна святкували, відзначали і 2000-ліття Різдва Христового. І капличка  з фігурами воїна княжої доби, козака, січового стрільця, бійця УПА з чотирьох сторін мала символізувати тисячолітню історію.

А козак на коні символізував борця за волю і  Незалежність і був прообразом Тараса Бульби, який невідривний від Дубна. Якщо говорити по-сучасному, це - його бренд.

Кінну скульптуру, за словами Вавсиля Скринчука, мали розмістити в амфітеатр на майдані, а навпроти розташувати капличку. Це було навіть схвалено Міністерством культури України у лютому 1997 року. Потім - мінялися міські голови Дубна, не вистачало грошей. Тож цей проект так і не був до кінця реалізованим: лише частково у вигляді амфітеатру.  

До речі, ми писали, що Новий пам’ятник у Дубні може стати найдорожчим в області. Чи тратився на нього Генпрокурор?

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Мирослава Опанасик

Мирослава Опанасик

Відкрити плей-лист

Пес знайшов гаманець із банківськими картками

На вулиці Григорія Сковороди собака знайшла гаманець із банківськими картками. Одна із карток зареєстрована на ім'я Марії Бекеш. 

Знайдено паспорт на прізвище Василюта

Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а 

Загублено документи Скібінський/Скібінська

Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.  

Більше оголошень