У Польщі пройде декомунізація

Там перейменовуватимуть вулиці і позбуватимуться комуністичної символіки

Парламент Польщі ухвалив закон, згідно з яким з публічного простору повинні повністю зникнути комуністичні символи: назви вулиць, об'єктів, громадських місць, передає "Польське радіо". Польські депутати підтримали це рішення практично одноголосно, утримався тільки один.

Після того, як закон прийме Сенат і підпише президент, польські органи самоврядування будуть мати 12 місяців на проведення опитування населення чи проведення громадських слухань з метою узгодження нових назв вулиць і саме перейменування.

Якщо органи самоврядування не зроблять цього самі, рішення прийме відповідний воєвода. У разі, якщо самоврядування матиме сумнів, чи пов'язана назва з комунізмом, їм допоможе Інститут національної пам'яті Польщі.

За оцінками експертів, в Польщі досі є близько 1300 вулиць, які носять імена Героїв Червоної армії, Ванди Василевської або Фелікса Дзержинського. 

Прийнятий закон не стосується пам'ятників, обелісків та пам'ятних таблиць.

Також закон заборонятиме використання в публічному просторі не тільки символів, пов'язаних з комунізмом, а й з будь-якою іншою тоталітарною ідеологією.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петеренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петеренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

На Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою

Сьогодні, 21 липня, о 15:20 на зупинці вул.Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою.

Більше оголошень