У Польщі пройде декомунізація

Там перейменовуватимуть вулиці і позбуватимуться комуністичної символіки

Парламент Польщі ухвалив закон, згідно з яким з публічного простору повинні повністю зникнути комуністичні символи: назви вулиць, об'єктів, громадських місць, передає "Польське радіо". Польські депутати підтримали це рішення практично одноголосно, утримався тільки один.

Після того, як закон прийме Сенат і підпише президент, польські органи самоврядування будуть мати 12 місяців на проведення опитування населення чи проведення громадських слухань з метою узгодження нових назв вулиць і саме перейменування.

Якщо органи самоврядування не зроблять цього самі, рішення прийме відповідний воєвода. У разі, якщо самоврядування матиме сумнів, чи пов'язана назва з комунізмом, їм допоможе Інститут національної пам'яті Польщі.

За оцінками експертів, в Польщі досі є близько 1300 вулиць, які носять імена Героїв Червоної армії, Ванди Василевської або Фелікса Дзержинського. 

Прийнятий закон не стосується пам'ятників, обелісків та пам'ятних таблиць.

Також закон заборонятиме використання в публічному просторі не тільки символів, пов'язаних з комунізмом, а й з будь-якою іншою тоталітарною ідеологією.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Радянська

Ольга Радянська

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень